Vyberte vánoční výzdobu radnice a náměstí

Lidé si mohou zvolit, jak bude další dva roky vypadat vánoční výzdoba Nové radnice a Prokešova náměstí v Ostravě. Na výběr je devět variant.

Podobu vánoční a novoroční výzdoby Nové radnice a Prokešova náměstí vybírala veřejnost prostřednictvím webové ankety poprvé před devíti lety. Také pro letošní rok je připraveno hlasování, které začalo 1. července a potrvá až do 1. srpna. Vítězná dekorace bude radnici a náměstí zdobit příští dva roky.

Prostřednictvím internetové ankety mohou zájemci vybírat z devíti anonymně zveřejněných variant. K vidění jsou na městském webu www.ostrava.cz, po kliknutí na banner „Vyberte vánoční výzdobu“ nebo přímo zde: https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/vyberte-vanocni-vyzdobu-2019. Z jedné IP adresy lze hlasovat jedenkrát denně.

Nabídková cena pro realizátory výzdoby je stanovena maximální výší 1,45 milionu korun bez DPH. Je v ní zahrnuta montáž a instalace, pronájem, demontáž a uskladnění. Podmínkou je použití světelné technologie LED s využitím světelných efektů „flash“, které vytvářejí třpytivý efekt dekorace.

V rámci letošních vánočních a novoročních svátků bude výzdoba instalovaná na budovu radnice a na náměstí od 30. listopadu do 6. ledna 2020.

(nm) Foto: MMO