Když se řekne Ahard … tvrdá hudba, dobré srdce

Název a hudba orlovské skupiny založené před dvanácti lety kytaristou Ivanem Jekielkem a klávesistou Lukášem Lipiou už neoslovuje pouze milovníky rockové a metalové muziky. Znají je cukrovkáři, nevidomí, tělesně postižení, pacienti s roztroušenou sklerózou i rakovinou – a to díky festivalové benefici Roctherapy.

„Je to vůbec největší akce v našem městě a letos chystáme její jedenáctý ročník. Tentokrát pomůžeme handicapovaným dětem,“ říká kytarista Jekielek.

Rocktherapy pořádané ve spolupráci s radnicí a domem kultury v Orlové vybralo opět tři tváře projektu: Tadeáši Babišovi z Orlové-Lutyně je deset let, má po mozkové obrně, potýká se s epilepsií a mentální retardací, Ondřeji Blahovi z Dolní Lutyně je čtrnáct let a bojuje s poruchou tvorby nervových přenašečů, chybí mu hlavní složka pohybu, má oční vady i deformace končetin, Danielu Týnovi z Dolní Lutyně je sedmnáct let a po dětské obrně má centrální poškození zraku i mentální retardaci.

Kromě dobrosrdečných „tvrďáků“ z Ahardu na benefici pro tyto děti potvrdili účast například Dr.Hekto, Helpness, Hlahol, Gate Crasher či Limetal. „Na další účastníky se nechte překvapit. Každopádně se můžete v orlovském letním kině 31. srpna těšit na dvě scény i další atrakce,“ vzkazuje klávesista Lipina.

Skupinu, kterou kromě něj a kytaristy Jekielka tvoří i zpěvák Jan Bernátek, baskytarista Petr Galambica a bubeník Marek Šánta, však čekají před Rocktherapy velké věci. „Především makáme na skladbách na novou desku, kterou chceme vydat už v květnu nebo červnu. Bude jí předcházet singl i klip,“ vysvětlují metalisté, kteří nahráli své čtvrté řadové CD nahráli třeba nové skladby s názvy Ruská ruleta, Je to v nás, Poslední dobou či Drákula. „Prostě ze života…“ tvrdí.

Ahard se v domovské Orlové představí právě asi až na srpnovém Rocktherapy – kde chce i pokřtít připravované, ještě bezejmenné, album. Nejbližší koncert připravuje na dubnové Prajzské rockové jaro v Dolním Benešově. „Budou s námi vystupovat dva démoni v hollywoodských kostýmech s pekelnou show,“ dodávají hudebníci.

(nm)