Gultio chrání svými unikátními výrobky hutníky i zdravotníky

foto: archiv Gultio a Pixabay

Když mu lékaři po magnetické rezonanci páteře nekompromisně zakázali svařování, rozhodl se dnes 51letý René Gryga najít si jinou práci.  Třinecké železárny, kde původně pracoval, znal doslova jako své boty. Ty pracovní, které potřebovali všichni v provozech. Ze znalosti prostředí se zrodil nápad na ochranné pracovní pomůcky značky Gultio.

Poměrně rychle vznikla myšlenka vylepšit nejen ocelářům pracovní ochranné vložky do bot. Vyrobit takové, které udržují pohodlí, hygienu i příjemný pocit. „Spojil jsem se s uznávaným antropologem, docentem doktorem věd Miroslavem Prokopcem, který působil mimo jiné ve Státním zdravotním ústavu a v Antropologickém ústavu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy,“ vysvětluje podnikatel start firmy Gultio. Ze spolupráce se zrodila unikátní konstrukce perforací a výkresová dokumentace pro speciální plastové vložky s obsahem aktivního stříbra, chráněné Úřadem průmyslového vlastnictví v Praze.

Co tě nezabije…

Slibně rozjetou firmu zastavila srážka s kamionem, vrtulník, nemocnice. Začínající podnikatel se z těžkého čelního střetu léčil dlouhé měsíce. Jeho firma Gultio i on sám se zadlužil, „rozpustil“ všechny úspory i pojistky, půjčoval si na lisovací formy a nejrůznější testování nového výrobku. Podnikat s ochrannými pracovními pomůckami ale mělo smysl, a tak se všichni, kdo s Grygou a jeho Gultiem přicházeli do kontaktu, rozhodli pomoci. Poláci a Slováci nabídli odbyt, pokud se rozšíří sortiment. Firma Paňák plasty s.r.o. z Vrbna pod Pradědem s touto vizí dokončila všechny formy, na které v daný moment půjčila i peníze, a lisovala finální vložky.

Majitel úspěšné firmy Gultio pan René Gryga. Foto archiv firmy

 

Nový výrobek zaujal

Unikátní vložky získaly atesty, certifikáty a Ministerstvo zdravotnictví je schválilo jako osobní ochranné pomůcky. Obsahují aktivní stříbro i vůni a jsou antistatické. Zaměstnanci je mohou nosit v huti, v dole, ale také ve zdravotnictví a všude tam, kde jsou lidé dlouho na nohou. Státní zdravotní ústav tuto osobní ochrannou pracovní pomůcku nejen schválil, ale i výslovně doporučil. Je totiž cennou prevencí pro zdraví nohou a chrání také obuv. Její životnost se prodlouží až o čtvrtinu. K ochranným pomůckám Gultio postupně zařadilo také průmyslovým vzorem chráněné ponožky, spreje do bot, ochranné krémy a gely. Následovala i sada prádla, triček a kosmetiky, která se dále vyvíjí. Dnes má společnost Gultio dvacet let zkušeností ve vývoji produktů se stříbrem a nabízí nejucelenější sortiment kvalitních výrobků se všemi antimikrobiální výhodami aktivního stříbra a výtažků exotických rostlin a bylin.

Česko není konečná…

Produkty se značkou Gultio znají spokojení uživatelé v ČR, na Slovensku, v Polsku, Švýcarsku i Rakousku. V tuzemsku se s firmou a jejími výrobky potkávají profesionální sportovci, zdravotníci, lidé aktivní v práci i ve volném čase. Třinecké železárny, kde to všechno začalo, jsou dnes jedním z největších zákazníků Gultia. „Aktuálně se „namlouváme“ s velmi náročnou arabskou klientelou,“ prozradil obchodní ředitel a společník Gultia Jan Schönwälder.

(nm) kp