Béčko remízovalo s Frýdkem smírně 1:1

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Záloha Baníku v posledním utkání podzimu remizovala s Frýdkem-Místkem 1:1. Střelcem gólu byl v 67. minutě Filip Kaloč. Baník i přes remízu udržel průběžné první místo v tabulce, což ale může změnit nedělní zápas Znojmo – Karviná B.

Baník do hry poslal i “áčkaře” Jiřího Klímu, Filipa Kaloče, Mateje Madleňáka a Jana Jurošku, kteří kompenzovali absenci reprezentantů Michala Málka a Davida Krupičky. První poločas přinesl vyrovnaný fotbal. Domácí se začali více tlačit do vápna až v jeho závěrečné čtvrthodině, ale Elekanova křížná rána minula bránu. Hosté naopak první střelou mezi tyče skórovali, ve 43. minutě se zblízka hlavičkou prosadil Hykel.

Ve druhé půli baníkovci přece jen přidali a postupně jejich tlak sílil. Kaloč zpoza šestnáctky pálil do tyčky, Měkotův pokus vyrazil Lasák. Až v 67. minutě zatáhl míč po levé straně Madleňák, Jamiu nacentroval do vápna a Kaloč z druhé vlny pohotovým volejem po zemi překonal Lasáka.

Víc branek už ale nepadlo. Těsně před koncem Baník nešťastnou tečí ohrozil vlastní branku, naštěstí Hrubý byl ve střehu a balon vytáhl nad břevno.

Statistiky:

Poločas: 0:1
Branky: 67. Kaloč – 43. Hykel. Rozhodčí: Ehrenberger – Habermann, Proske. ŽK: Kaloč – Neumann, Němec, Bialek, Obuch, Rubý.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava