Trvalý pobyt na radnici už nově od poplatků za opad neosvobodí

Za odpad budou muset, a to do konce června a bez výzvy, platit v Ostravě-Jihu i lidé, kteří si nahlásili trvalé bydliště nahlášeno na radnici městského obvodu. „Zastupitelé schválili zrušení osvobození od poplatku pro občany s pobytem v sídle ohlašoven.

Je to spravedlivější a omezí to případy, kdy někdo účelově nahlásí adresu na radnici, aby se takto vyhnul třeba i placení za svoz odpadu,“ oznámil starosta Martin Bednář, který novinku inicioval. Upřesnil, že letos se poplatek – 498 korun na osobu a rok – nezvyšuje.

Podrobné informace jsou na internetu v sekci „Platba za komunální odpad“, na telefonním čísle 844 12 13 14 nebo na emailové adrese komunalniodpad@ostrava.cz. Stále jsou od placení za odpad osvobozeni: Děti z dětských domovů a zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy, lidé v domovech pro seniory, pro zdravotně postižené, se zvláštním režimem a chráněných bydleních, vězni či pacienti psychiatrických léčeben – kteří jsou v daných zařízeních více než dvanáct po sobě jdoucích měsíců.

(nm) foto: nm