Plichtu zachránil Stronati: Baník – Teplice 1:1

21. kolo FORTUNA:LIGA, FC Baník Ostrava - FK Teplice, 27. února 2021 v Ostravě. Foto: Petr Kotala

Nerozhodně 1:1 skončil duel Baníku s Teplicemi, v němž Slezané prohrávali. Remízu zachránil krátce před koncem z penalty Patrizio Stronati.

Už v 5. minutě měl velkou šanci Tomáš Zajíc. Centr z pravé strany, který před ním skočil, poslal kolenem z malého vápna nad. Delší obléhání teplické poloviny pak bombou z velké dálky ukončil Adam Jánoš, Jan Čtvrtečka v teplické brance si jeho pokus ovšem pohlídal.

V 17. minutě si Teplice vynutily odpískání přímého kopu ze zajímavé vzdálenosti, Jakub Mareš však poslal balon přímo do zdi.

Poločas: 0:0
Branky: 87. Stronati z penalty – 69. Moulis. Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Dohnálek. ŽK: Kučera, Mazuch, Fortelný, Moulis. Hráno bez diváků.

O chvíli později vybíhal teplický gólman na vysoký míč, Ondřej Šašinka u něj byl ale dřív a hlavou poslal za sebe, kde tušil spoluhráče. Akci ukončil Adam Jánoš, který se pokusil poslat odražený míč do branky, která byla sále ještě víceméně odkrytá, ale z hranice šestnáctky bez přípravy přestřelil.

Pak přišla teplická šance. Pavel Moulis upaloval na Jana Laštůvku, v pokutovém území jej ale na poslední chvíli dostihl Martin Fillo a skvělým zákrokem jej připravil o balon.

Martin Fillo pak dobrou kolmou přihrávkou vyzval k náběhu po pravé straně Davida Buchtu. Ten výzvu přijal, dostal se až k centru před branku a našel nabíhajícího Tomáše Zajíce. Ten byl tísněn, k hlavičce se dostal, ale těsně minul branku.

Ve 47. minutě zakončil Daniel Tetour rychlou akci Baníku střelou mimo. Vedle pálil v 62. minutě z 18 metrů i Adam Jánoš.

V 64. minutě odpískal sudí Ginzel penaltu pro Baník, po zhlédnutí videa ji zase odvolal.

Kritický moment nastal v 69. minutě. Po chybě na straně Baníku se dostal do dalšího sóla Moulis a napodruhé už svou šanci neprováhal – 0:1

V 73. minutě přišla tutovka Baníku. Po šikovné kombinaci byl najednou Tomáš Zajíc sám proti teplickému gólmanovi. Ten ale jeho úmysl vystihl a Zajícovo zakončení vyrazil. Do prázdné branky chtěl míč vrátit Jan Juroška. Cílil přesně, ale z brankové čáry vyhlavičkoval Tomáš Vondrášek.

Střelecký pokus Martina Filla z 80. minuty letěl mimo. V 87. minutě naopak sudí Ginzel po zákroku teplického Maceje na Jana Jurošku pokutový kop neodpískal. VAR zasáhl a Patrizio Stronati dodatečně odpískanou penaltu proměnil. Baník v závěrečných minutách vyvinul silný tlak, ale míč už do branky dotlačit nedokázal.

______________________________________________________________________

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Svozil, Stronati, Ndefe (80. Pokorný) – Buchta (38. Sor), Jánoš, Tetour, Holzer (46. Juroška) – O. Šašinka (80. Mena), Zajíc.

FK Teplice: Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Jukl, Fortelný (78. Knapík), Macej (90. Hyčka), Kučera (88. Trubač), Moulis (78. Radosta) – J. Mareš.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava