Štika mezi cestovními kancelářemi

Jako ryba ve vodě. Přesně tak se může cítit Marian Klabník z CK MLK-TOURS z Frýdku-Místku. Je majitelem nejstarší cestovní kanceláře v kraji, vzniklé po sametové revoluci, Na trhu funguje už od roku 1990 jako specialista na lázně a termály. Vlastní rovněž nejlepší autobusovou flotilu na severní Moravě, aby mohl své klienty nejen do destinací komfortně dopravit.

Práce, kterou jeho rodinná firma dělá, snese ty nejpřísnější měřítka vysoké kvality služeb pro klienty. Odměnou je jejich spokojenost a výborné recenze i ohlasy. A svědčí o tom i další fakt, že se klienti rádi vracejí a doporučují dovolenou s MLK-TOURS svým známým. „V letošní 28. sezóně jsme destinace opět pečlivě vybrali, a to tak, aby lidé na našich zájezdech nebo pobytech strávili velmi příjemné chvíle odpočinku a relaxace. Je proto naprosto zbytečné jakoukoliv vybranou destinaci vyzdvihovat před nabídkou jiné destinace,“ říká Marian Klabník.

Mezi oblíbené destinace s lázeňskou nebo termální vodou patří už tradičně Maďarsko a Slovensko a samozřejmě česká lázeňská města jako Jánské Lázně a letošní novinkou pak Mariánské Lázně. Samozřejmě nesmějí chybět pobyty u moře a doménou rodinné cestovní kanceláře je už léta Chorvatsko.

MAĎARSKO

Svojí termální vodou a lázněmi je proslulé po celé Evropě maďarské město Zalakaros. Nachází se v kouzelném přírodním prostředí a v čistém ovzduší přímo u Malého Balatonu, obklopen vinicemi, ovocnými sady a lesy. Prvořadou sílou města je léčivá voda – chlorido-sodná a hydrokarbonátová termální voda brómového a jódového charakteru. Účinná je pro léčbu kloubních i kožních onemocnění, revmatismu měkkých částí, onemocnění kostí nebo doléčení po sportovních zraněních. Zážitky přináší nejen léčivé vody, ale také místní gastronomické pochoutky, speciality i vína a úžasně příjemné procházky či cyklovýlety. K tomu městské lázně, léčebné centrum a řada bonusů jako vstupní lékařská prohlídka lékařem-fyzioterapeutem či skupinová cvičení nebo detoxikační kůra. Pan Klabník opět dokázal, jak vysoko dovede nastavit laťku spokojenosti svých zákazníků,“ píší nadmíru spokojení manželé Kulíkovi z Krnova.

e6fae2e81f17d246feb44127c2e81ff1Jedinečné složení termální vody, napomáhající k léčbě pohybového ústrojí nabízí další špičkové lázeňské středisko nazývané též maďarská „Perla termálů“ – Hévíz. Leží v jihozápadním cípu Balatonu, poblíž největšího biologicky činného, přírodního a léčivého jezera na světě. Díky vysokému obsahu minerálních látek je tato voda vhodná k léčbě artritidy, revmatických onemocnění i pohybového ústrojí. Je překvapivě chutná a pomáhá při žaludečních potížích. Klienti si rovněž pochvalují stravu a nejlepší švédské stoly.

SLOVENSKO

Pro letošní rok připravil Marian Klabník několik novinek a jednou z nich jsou termály Velký Meder. Thermal Corvinus je termální koupaliště otevřené od roku 1974. Po proběhlých rekonstrukcích a výstavbě nyní vítá návštěvníky v nové stylové podobě. Zdrojem termální vody jsou dva geotermální vrty v hloubce 1500 a 2500 m s teplotou vody 54 °C a 72 °C .

728-46161

Vysoké spokojenosti si už léta získávají zájezdy do Vysokých Tater spojené s Termály Vrbov a ubytováním v lázeňském horském městečku Starý Smokovec. „Opět trefa do černého, krásný rodinný hotel s výbornou polohou, únavu s vysokohorských procházek a túr zaženete výbornými termály ve Vrbově a tatranský večer při harmonice, to prostě nemá chybu,“ vyjadřuje již po 26. slova díků Pavel Kalivoda z Brna.

Lázně Dudince jsou zase obdařeny termální vodou s nejúčinnějšími léčebnými účinky na nemoci nervové, pohybové, cévní, stejně tak na potíže trávicí, gynekologické a kožní. Léčba minerální vodou je založená na chemických účincích oxidu uhličitého a sírovodíku na pokožku, kterou se vstřebávají do těla. Dudinský léčivý pramen pročistí střeva, pomůže bolavým kloubům a po večeři dobré vínečko z nedaleké vinice zase pohladí po duši.

ORAVICE je vysoko položená kotlina na potoku Oravice mezi Západními Tatrami a Skorušinou. Celoročně je možné využívat termální koupaliště v Oravicích nebo nově vybudovaný moderní termální komplex Meander park. Termální voda patří mezi vody s blahodárným účinkem vzhledem k chemickému složení i obsahu sodíku, vápníku, hořčíku, síry s vysokým podílem železa. „Úžasný zážitek – plavba na Pltích s poutavým vyprávěním pltníků v kroji, návštěva Oravského hradu s úžasnými výhledy, túra na Zverovku a krásná příroda všude kolem ve mně zanechala pěkné vzpomínky na krajinu Roháčů, ráda se sem opět vrátím,“znějí slova chvály paní Němečkové ze Zlína.

ČESKÁ REPUBLIKA

Další novinkou cestovní kanceláře jsou Mariánské Lázně, které mají skvělou tradici v léčbě nemocí trávicího, dýchacího, pohybového, oběhového a močového ústrojí, metabolických či gynekologických onemocnění. Jsou proslulé bohatstvím minerálních vod – studené prameny na pitnou kúru, ohřáté na teplotu 34 °C na revitalizující uhličité koupele, vzácný Mariin plyn na léčbu pomocí suchých plynových koupelí a plynových injekcí ke zmírnění bolestivosti. Dalším místním přírodním zdrojem je rašelina, používaná k obkladům a zábalům.

IMG_6548-Edit-1-750x500

Balzámem na nervy jsou určitě procházky v Jánských Lázních na pokraji Krkonoš. Lázně se specializují na nemoci pohybového ústrojí, nemoci nervové a nemoci kožní. Vlastní pramen janskolázeňské thermy se nachází v sevřeném údolí na úpatí Černé hory. Prameny vyvěrají ve výšce 615 m.n.m. V současné době se jímaní provádí ze dvou vrtů – Janova a Černého pramene, nacházejících se pod budovou léčebny Lázeňský dům.

CHORVATSKO

Nejkrásnějším místem Dalmácie je bezesporu panenský ostrov Vis. Je jedním z mála míst, kde lidé poznají již vymizelou středomořskou atmosféru a způsob života. Ostrov Vis nabízí ty nejkrásnější pláže, křišťálově čisté moře a klid. Je nejzápadnějším z dalmatských ostrovů o rozloze 90 km2 a patří mezi nejkrásnější ostrovy Jadranu. Na ostrově se nachází dvě malá města-Vis a Komiža, každé z nich má asi 2000 obyvatel. Nejvyšší pohoří má výšku 585 m.

2152495

Ve vnitrozemí se nachází rozlehlá úrodná půda, na které se pěstuje vinná réva (odrůdy Vugava a Malý Plavac), olivy a zejména ovoce (citróny, mandarinky, fíky, pomeranče). Na pobřeží je hlavním zdrojem příjmů trvale žijících obyvatel turistika, neboť ostrov Vis nabízí ty nejkrásnější pláže, křišťálově čisté moře a klid, který je nedílnou součástí strávení příjemné dovolené. Pláže Rukavac, Srebrena, písčitá Zaglav, Pritiščina, Milna a zejména Stiniva jsou balzámem na duši.

Druhý hlavní zdroj obživy na pobřeží vydává samo moře, poněvadž ostrov Vis je považován za kolébku rybářství a místní rybáři jsou vynikajícími znalci svého řemesla. A tak lze v místních restauracích nalézt širokou škálu jídel z čerstvých ryb a plodů moře.

Jedinečný zážitek Vám nabídne i celodenní lodní výlet kolem ostrova a zejména pak Modrá jeskyně na ostrůvku Biševo na jihozápadní straně ostrova. Pokud máte zájem o panenskou přírodu a chcete zažít jedinečnou a dnes již vymizelou středomořskou atmosféru i způsob života – je tato dovolená právě pro Vás. HOTEL ISSA***

Marian Klabník organizuje autobusovou vnitrostátní a mezinárodní přepravu. Kromě zájezdů vozí také klimatizovanými a moderními autobusy děti na školní výlety, skupiny na zájezdy, sportovce na soustředění či zápasy apod.

Marian Klabník – CK MLK-TOURS
Nádražní 1088, 738 01 Frýdek-Místek, Obchodní centrum „ PRACÁK“
(vedle vlakového nádraží), tel.: +420 558 655 649, tel.: +420777 779 993
e-mail: info@mlk-tours.czProvozní doba: pondělí až čtvrtek 9.00 – 16.00 hod

(nm) KP