Premiéra Nejlepší u nás!!! s ovacemi

Foto: Zdroj: FC Baník Ostrava

Několikanásobný potlesk v průběhu úvodního ceremoniálu a pak vděčný divácký aplaus po skončení promítání. Takové reakce provázely pondělní slavnostní premiérovou produkci dokumentu Nejlepší u nás!!! z dílny projektu Bez frází.

Slavnostní premiéry rozložené do dvou promítání se v pondělí zúčastnili partneři klubu, hráči, zaměstnanci, tvůrci dokumentu a novináři.

„Byl to moc příjemný pocit. Nával emocí a taky velká úleva,“ řekl režisér filmu Adam Sušovský, když líčil, jak mu bylo v okamžiku, kdy se v kinosále Velkého světa techniky – Dolní oblasti Vítkovice rozezněl potlesk. „Člověk se snaží udělat svou práci co nejlépe. Až ve chvíli, kdy je přesvědčen, že dílo je skutečně hotovo, jej předloží divákovi. Ale je jen na něm, jak bude film úspěšný a jak bude hodnocen,“ pokračoval Adam Sušovský, jehož prvotinou byl dokument o hokejovém Litvínovu, jenž nesl názen „Cheza je jen jedna.“ „Někde jsem se musel tomu řemeslu naučit a odstranit začátečnické chyby,“ reagoval s úsměvem na otázku, jaktože on, fanoušek Baníku, natočil dokument o svém milovaném klubu až jako druhý v pořadí.

Dokument Nejlepší u nás!!! se pro veřejnost v kinosále Velkého světa techniky DOV promítá v úterý, v dalších dnech pak ve středu 17 listopadu (15.30, 18.00, 20.30) a v neděli 21. listopadu (14.30, 17.00 a 19.30).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava