NA FIFEJDSKÉM SÍDLIŠTI JIŽ NEBUDOU PROBLÉMY S PARKOVÁNÍM

Fidejdské sídliště se chystá na změnu v parkování. Rozhodlo tak vedení městského obvodu. Plánování parkovací revoluce se děje z důvodu přirůstajících automobilů v okolí. Obyvatelé sídliště mají tím pádem potíže s hledáním parkovacího místa.

„Součástí komplexní regenerace sídliště bylo i vybudování nových parkovacích ploch v bezprostředním okolí výškových domů a celkové zvýšení počtu parkovacích míst. Z dlouhodobého hlediska ale bude potřeba parkování nějakým způsobem regulovat, aby lidé neměli problémy a na sídlišti se jim dobře bydlelo. Možnost parkování s tím pochopitelně úzce souvisí,“ uvedla starostka obvodu Liana Janáčková.

Obvodu pomohla vypracovaná studie, která vyřešila parkovací problém díky elektronickému systému, který vyžívá nejmodernějších technologii. Tento nový systém má monitorovat okolí sídliště a pozorovat jak jsou parkovací místa využívána.

„Naše představa je taková, že se na sídlišti objeví naváděcí panely, které řidičům ukážou volná místa, počítáme i s vyčleněním vybraných zón pro rezidenty, ale také pro rodinné příslušníky, kteří na sídlišti nemají trvalé bydliště, ale potřebují svá auta zaparkovat. Dokonce je možné, že úplně cizí obyvatelé do vybraných míst nebudou mít přístup, případně že za parkování svých aut zaplatí nějaký poplatek – například prostřednictvím mobilní aplikace,“ vysvětluje starostka Janáčková.

Nejmodernější systém by v budoucnu byl schopen hlídat vozidla. Plánování projektu se uskuteční do konce letošního roku. Tento nápad v pozdější době převezmou i ostatní obvody Ostravy.

(ab) Zdroj:www.marianskehory.ostrava.cz