MĚSTSKÁ NEMOCNICE OSTRAVA ORDINUJE S NOVÝM TOMOGRAFEM

Do Městské nemocnice Ostrava přibyl nový přírůstek. Jedná se o počítačový tomograf – CT. Svou premiéru zažil 27. září, kdy byl poprvé spuštěn. Nachází se na Centrálním příjmu a bude sloužit pacientům s postiženým mozkovým krvácením. Taková nemoc si žádá okamžitý zásah, na který je ode dneška připraven nový přístroj.

Městská nemocnice nutně potřebovala nový výpočetní tomograf k rychlejšímu vyšetření nemocných pacientů. První stroj funguje v nemocnici od roku 2014 v pavilonu Radiologie a zobrazovacích metod.Druhý tomograf vypověděl své služby loni v prosinci. Nefunkční termograf sloužil na Centrálním příjmu s Emergency. „Nový přístroj byl zprovozněn právě na tomto oddělení, aby pacienti nemuseli být převáženi do vyšetřovny v jiné části nemocnice. Zkrátí se tak doba vyšetření, která hraje velkou roli u mozkových příhod, kdy do určité doby musíme podat přípravky na rozpuštění krevních sraženin,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Městská nemocnice získá v nadcházející době i magnetickou rezonanci. „Do konce roku získá nemocnice také novou magnetickou rezonanci. Zatím disponuje jediným přístrojem z roku 2003, který ročně provede 6,5 tisíce vyšetření. Přestože je funkční, bývá problematický jeho servis a také zajištění náhradních dílů na opravy,“ řekl náměstek Michal Mariánek.

Magnetická rezonance léčí pacienty po těžkých úrazech. Na vyšetření se čeká až tři měsíce. Při poruše současného stroje se zraněné nepodaří prohlédnout. Proto Městská nemocnice Ostrava obdrží novou magnetickou rezonanci, na kterou se přispěje z velké části z fondu, ale také samotná nemocnice se na částce bude podílet.

(ab)Zdroj:www.ostrava.cz