PRIMÁTOR A NORSKÝ VELVYSLANEC SE ÚČASTNÍ WORKSHOPU ZAMĚŘENÉHO NA CHYTRÁ MĚSTA

Velvyslanec Norského království Robert Kvile, navštívil ve dnech 10. a 11. prosince Ostravu. V pondělí se setkal s primátorem Ostravy Tomášem Macurou a náměstkyní pro školství a sport Andreou Hoffmannovou, v úterý zahajuje 4. ročník norsko-českého workshopu nazvaného Strategie a infrastruktura chytrých měst v ČR a Norsku.

Primátor Tomáš Macura přijal v pondělí 10. prosince v podvečerních hodinách norského velvyslance Roberta Kvileho. Primátor připomenul proměnu Ostravy z průmyslové aglomerace v moderní město. S tím souvisí také 4. ročník norsko-českého workshopu zaměřený na oblast rozvoje konceptu „smart city“ s názvem Strategie a infrastruktura chytrých měst v ČR a Norsku. Tuto akci ambasády norského království letos spoluorganizuje statutární město Ostrava vůbec poprvé.

Workshopu, který začne v prostorách ostravského magistrátu v úterý 11. prosince v 9 hodin, se zúčastní norský velvyslanec, primátor Ostravy Tomáš Macura, náměstkyně Andrea Hoffmannová, odborníci a oficiální zástupci norského města Fredrikstad, které je významným leaderem v dané oblasti v Norsku, a dále zástupci řady městských a krajských institucí a firem. Vzájemně si vymění zkušenosti z oblasti čisté mobility, udržitelné energetiky měst, chytrého řízení, tvorby strategií a získávání dat.

První část programu workshopu je zaměřena na vize obou měst a jejich způsoby řešení udržitelného fungování. Odpolední blok programu se bude zabývat konkrétními příklady implementace inteligentních řešení z pohledu inovativních firem působících v Ostravě, jejich produktů a možností integrace do běžného života. Akce bude ukončena moderovanou diskuzí a společným networkingem.

(ab) Zdroj: Město Ostrava