Hasiči v Moravskoslezském kraji řešili následky silné bouřky

Minulý víkend řešili hasiči v Moravskoslezském kraji šestnáct událostí souvisejících s bouřkami a silným deštěm. V převážné většině případů se jednalo o zatopené sklepy a bahnem znečištěné silnice. Tyto problémy ve velké míře odstraňovaly jednotky sboru dobrovolných hasičů v rámci své místní působnosti.

Nejednou byla bouřka příčinou vzniku požáru. Poprvé to bylo v sobotu 1. září 2018 dvě minuty po patnácté hodině v Nošovicích, kde po úderu blesku v okolí došlo k zahoření elektroinstalace v jedné z garáží a požár se z ní rozšířil. Plameny napáchaly škodu za 400 tisíc korun.

V sobotu dvě minuty před třiadvacátou hodinou vyjely čtyři jednotky hasičů k ohlášenému požáru trafostanice v Odrách. Tam došlo vlivem bouřky ke zkratu a zahoření kabeláže u izolátoru. Škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun.

Požár stromu po úderu blesku řešili hasiči v neděli 2. září 2018 dvacet minut před druhou hodinou ranní na Nádražní ulici v Ostravě. Doutnající strom musela zasahující jednotka nejprve ořezat z výškové techniky. U žádného ze zásahu neevidujeme zranění.

(nm)