SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NOVÉHO PRACOVIŠTĚ MĚSTSKÉ POLICIE OSTRAVA

Ve středu 20. února 2019 v 11:00 hodin proběhlo oficiální otevření nového pracoviště Městské policie Ostrava na ulici Bílá 1975/2 v Ostravě-Mariánských Horách.

Slavnostní události se zúčastnilo vedení Městské policie Ostrava v čele s ředitelem Mgr. Zdeňkem Harazimem. Společně s ním slavnostní pásku přestřihl také starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus.
Služebna je umístěna na strategickém místě a naprosto vyhovuje potřebám obvodu. Věřím, že koncentrace strážníků v dané lokalitě přispěje ke zvýšení bezpečnosti nejen v okolí Mariánského náměstí a v oblasti Červeného kříže,”  řekl starosta obvodu Patrik Hujdus s tím, že celková cena rekonstrukce vyšla na 11,5 milionu korun, přičemž s necelými 7,5 miliony korun obvodu pomohlo statutární město Ostrava.
Pracoviště nahradilo původní na ul. Přemyslovců, které patřilo k jednomu z prvních pracovišť Městské policie Ostrava a které fungovalo od roku 1992 doposud. Pracoviště na ul. Bílá má kapacitu pro 30 strážníků, 20 mužů a 10 žen. Nad ním se v prvním patře nachází 3 byty pro zaměstnance městské policie.

Městská policie Ostrava si váží toho, že ji bylo umožněno se do těchto nových prostor přesunout. Změna byla potřeba jednak z kapacitních důvodů a také vzhledem k měnícímu se poměru mezi muži a ženami v řadách strážníků. V neposlední řadě nabídne nové pracoviště také modernější zázemí pro zaměstnance.

Díky svému umístění v centrální části obvodu umožní strážníkům optimální dostupnost do všech částí obvodu. Např. se jedná o oblast Mariánského náměstí a přilehlého okolí, kde vzhledem k umístění večerky a restaurace dochází častěji k narušování veřejného pořádku.

(ab) Zdroj: Město Ostrava