Prvňáčky ráno pozdravil primátor i jeho náměstci

Pro zhruba 22 tisíc ostravských žáků v 54 základních školách začal v pondělí 3. září nový školní rok. První den v lavicích jako vždy nejvíce prožívali prvňáčci. Těch je letos téměř tři tisíce. Ve školních lavicích je přivítali primátor Tomáš Macura, náměstek primátora Vladimír Cigánek a náměstkyně primátora Iveta Vozňáková.

Prvňáky ze tří tříd Základní školy generála Zdeňka Škarvady v Porubě přivítal ve školních lavicích primátor Tomáš Macura.

Dneškem se vám mění život. Doufám, že si tento okamžik zapamatujete na celý život. Vybrali jste si dobrou školu a věřím, že ji budete mít rádi a že vše s učiteli společně dobře zvládnete. Pamatuji si, že když jsem šel se svými dětmi poprvé do školy, byl jsem nervóznější než ony,“ řekl žákům prvních tříd Tomáš Macura.

Náměstek pro školství Vladimír Cigánek přivítal prvňáky na Základní škole Pěší v Muglinově a náměstkyně primátora Iveta Vozňáková pozdravila nové žáčky na Základní škole Bohumínská.

(nm) Foto: zdroj MMO