ELEKTRICKÁ OFENZÍVA RENAULTU NA ŽENEVSKÉM AUTOSALÓNU 2020

Nový Renault Zoe. Foto: Renault

Premiéry svých modelů představí na Ženevském autosalonu, který je jednou z nejdůležitějších událostí automobilového roku také Skupina Renault.

Leader v elektrické mobilitě představí na mezinárodním autosalónu ve světové premiéře elektrický koncept MORPHOZ, vizi mobility zítřka. Novinky Renault, Dacia a Alpine objevíte 3. a 4. března 2020 na autosalonu v Ženevě. Renault představí 100 % Z.E. stánek s kompletní výrobní řadou 8 nových modelů.

Captur E-Tech a Renault Clio E-Tech

Renault se pochlubí především variantami oblíbených modelů Clio a Captur s hybridní variantou. Clio s klasickou hybridní technikou, která bude doplněná inovativní převodovkou a Captur bude dokonce Plug-in hybridní. Za zmínku také stojí to, že na vývoji nových pohonů spolupracovali inženýři závodního týmu F1.

Nebudou chybět také nové dva symboly etapy elektrické ofenzívy Renault: Nové Twingo Z.E. a Nový Mégane Grandtour E-TECH Plug-in.

Dacia se elektrifikuje také!

Největší pecka, která byla na poslední chvíli ohlášena je koncept dostupného městského elektromobilu – rumunská Dacie.

Značka představí ve světové premiéře 100% elektrický městský vůz: Pokud budete v Ženevě, stavte se na stánku 3. března 2020 v 8:00.  Dacia dále představí nové motorizace ECO-G a speciální narozeninovou edici k patnáctiletému výročí novodobé historie v Evropě.

(nm) Foto: Renault