DANIEL TCHUŘ: JEŠTĚ MÁME NA ČEM PRACOVAT

Bylo to páté vítězství z šesti utkání, které B-tým Baníku v přípravném období sehrál. Navíc se jednalo o generálku, a to proti soupeři z MSFL, tedy soutěže, kterou bude rezerva v této sezoně hrát. Trenér Daniel Tchuř však přes veškerá pozitiva po výhře v Uničově 3:1 upozorňuje: „Ještě máme na čem pracovat!“

S průběhem první půle mohl být Daniel Tchuř vesměs spokojen.Vstup do utkání se rezervnímu týmu Baníku povedl, už v prvním poločase si ostatně zajistil vedení třemi rychlými góly. Navíc se baníkovci během prvního poločasu dostali do mnoha šancí a rozdíl ve skóre po pětačtyřiceti minutách mohl být ještě vyšší. Nicméně změna taktiky domácích o poločasové přestávce způsobila svěřencům Daniela Tchuře určité potíže. Uničova ve druhé půli výrazně přitvrdil, což vedlo také ke korekci stavu utkání z 0:3 na konečných 1:3.

„Utkání nám ukázalo, že je potřeba zapracovat zejména na osobních soubojích,“ prohlásil Daniel Tchuř. „Většina hráčů našeho týmu do něj přechází z juniorské kategorie, a proto bude nějakou dobu trvat, než si na fyzickou zátěž v seniorském fotbale zvyknou a než do hry vnesou i víc chytrosti. Nicméně věříme, že jsme na správné cestě tyto hráče připravit“, dodal hlavní trenér.

S průběhem a konečným výsledkem přípravy je kouč Baníku B spokojen, ačkoliv některé zápasy se nevyvíjely úplně podle jeho představ. Velice pozitivně se dle slov Daniela Tchuře jeví široký kádr, kterým momentálně béčko Baníku disponuje. Hráči jsou díky konkurenci nuceni vydat ze sebe maximum v porovnání s minulým ročníkem, kdy v juniorském týmu takové konkurenční prostředí neznali. „Je vidět, že snaha a zodpovědnost hráčů vzrostla. Oni vědí, že si místo v sestavě musí zasloužit,“ konstatoval Daniel Tchuř.

V přípravě na nadcházející ročník MSFL vyhrálo béčko pět ze šesti zápasů. Jak ale říká Daniel Tchuř, pravá kvalita se ukáže až během mistrovské soutěže. Až budou hráči pod mnohem větším tlakem, zejména ve venkovních utkáních. Mužstvo se už klasickým způsobem připravuje na první mistrovské utkání sezony. V sobotu 3. srpna se béčko představí v Novém Městě na Moravě, kde se v rámci prvního kola MSFL střetne s týmem SFK Vrchovina.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava