ŽENY BANÍKU ZDOLALY PRVOLIGOVÉ PARDUBICE

Prvoligové Pardubice byly dalším soupeřem ženského týmu Baníku v přípravě na jarní část sezony. Druholigové „Baňky“ si se soupeřem poradily a zvítězily 3:1.

S první půli můžeme být vcelku spokojení, povedlo se nám vyrovnat s tempem zápasu. Pardubice sice měly územní převahu, ale až na jednu situaci se do vážnějších šancí nedostaly,“ komentoval vývoj zápasu trenér ostravských hráček Milan Páleník.

Baník nejenže se ubránil počáteční aktivitě hráček hostujícího týmu, sám navíc otevřel skóre. A to díky Kateřině Vojtkové. „Využili jsme dobrého presinku, získali jsme míč a Katka vypálila z pětadvaceti metrů. A trefila přesně,“ líčil Milan Páleník.

Ve druhé polovině zvýšily Pardubice aktivitu. Mohlo tomu pomoci i vícenásobné střídání v řadách Baníku. Gól však vstřelil znovu Baník. „Ujal se rychlý brejk Kütnerové, která jej zakončila střelou pod břevno,“ řekl ostravský trenér.

Pardubice dokázaly snížit. Drama se však nakonec nekonalo, znovu se přesnou střelou prosadila Kateřina Vojtková, která stanovila konečný výsledek 3:1

„Určitě to byl dobrý test. Ještě je ale nutné doladit tento orchestr a určitě nepodlehnout žádnému uspokojení,“ dodal Milan Páleník.

Baník – Pardubice 3:1 (1:0)

Branky: Vojtková 2, Kütnerová.

Baník: Pikartová – Hrubá (45. Musialová), Blahová (45. Dorotovičová), Weidingerová, Hlavenková (45. Jarošová) – Sehnalková (70. Drahníková), Kotalová (30. Bočková), Drahníková (45. Nedomová) – , Vojtková – Kütnerová, Regecová (45. Kotalová).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava