Béčko Baníku podlehlo ve Zlíně

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Rezerva Baníku v neděli dopoledne tahala v sedmigólové přestřelce ve Zlíně za kratší konec. Byť dvakrát vedla, nakonec rezervě domácího Trinity podlehla 3:4. Dvakrát skóroval Daniel Smékal.

Na umělé trávě v areálu Vršava měli domácí úspěšnější start zápasu a v 19. minutě  a se ujali vedení z penalty, kterou po Říhově faulu proměnil Silný. Baník byl ale v dalším průběhu první půle aktivní a skóre otočil. Už za šest minut se na hrotu probil k zakončení Smékal a prudkou ranou po zemi překonal Dostála. V 39. minutě pak Stoklásek pohotovou ranou z šestnáctky poslal Baník do vedení.

Závěr poločasu byl strhující, a i když Tkáč ve 42. minutě zblízka doklepl zlínskou akci trefou na 2:2, ještě před přestávkou po krásném centru z pravé strany znovu hlavičkou z malého vápna udeřil Smékal a hosté šli do šatny s vedením.

Přetahovaná o výsledek pokračovala ve druhé půli, bohužel s lepším efektem pro domácí. V 68. minutě na vyražený míč zareagoval v šestnáctce zase Silný a vyrovnal. Devět minut před koncem pak domácím vyšlo přečíslení, které opět sehráli na Silného, a ten rozhodl o porážce Ostravanů.

STATISTIKY

Poločas: 2:3, Branky: 19. (pen.), 66., 81. Silný, 42. Tkáč – 25. a 44. Smékal, 39. Stoklásek. Rozhodčí: Mayer – Ogrodník, Budovič. ŽK: Tkáč – Říha., Diváci: 125