V OSTRAVĚ ZAČAL AKADEMICKÝ ŠAMPIONÁT V POŽÁRNÍM SPORTU

Téměř 150 závodníků a závodnic z ČR a Slovenska se účastní dvoudenního 8. ročníku Otevřeného akademického mistrovství v požárním sportu, které bylo zahájeno ve čtvrtek 2.5.2019 v hasičském sportovním areálu HZS MSK v Ostravě-Porubě. Soutěží zde jednotlivci i družstva (11 mužských a 11 ženských). Letos se omluvily týmy z Běloruska a Ukrajiny. Ze Slovenska přijely do Ostravy týmy ze Žiliny a Zvolena.

Komentovaný přímý přenos z šampionátu a první výsledky je možné zhlédnout na: http://www.firetv.cz/amcr-ostrava-2019/

Slavnostního zahájení šampionátu se zúčastnili mj. zástupce ředitele HZS Moravskoslezského kraje plk. Ing. Radim Kuchař a proděkan Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava prof. Dr. Ing. Aleš Bernatík. HZS MSK je spoluorganizátorem dvoudenní akce.

Vyhlášení všech výsledků se předpokládá v pátek 3.5.2019 ve 14 hodin opět ve sportovním areálu Integrovaného výjezdového centra (a hasičské stanice HZS MSK) v Ostravě-Porubě.

Během čtvrtečního dopoledne se konaly soutěže ve výstupu žen a mužů na cvičnou věž po žebříku. Na rozdíl od mužů, kteří skončí ve 4. patře, ženy vyšplhají po žebříku pouze do prvního patra věže a s žebříkem neběží, visí předem připravený z okna věže.

Před čtvrtečním polednem začal běh na 100 metrů s překážkami ženy, pak přišli na řadu muži. Ve 14:45 začínají ženské štafety 4 x 100 metrů s překážkami, muži pokračují v 16 hodin.

V pátek od 9:45 je královská disciplína požárního sportu – požární útok družstev. Ten zahájí muži, ženy přijdou na řadu v 11 hodin.

Vítězi loňského ročníku (na konci dubna 2018) se stal mužský i ženský tým Univerzity of Civil Protection (Univerzita civilní ochrany) z běloruského Minsku.

(ab)