FESTIVAL DIVADELNÍ IMPROVIZACE IMPROTŘESK POPRVÉ V OSTRAVĚ!

Nadšení diváci ve stoje nejen zpívali, ale také věnovali všem účastníkům dlouhé ovace.

Začátek května v Ostravě ovládnou nadšení improvizátoři. Vůbec poprvé se na severní Moravě uskuteční jedinečný festival – Improtřesk 2019. Od čtvrtka 2. až do neděle 5. května zde budou herci, hráči, zkušení i teprve začínající improvizátoři z celé České republiky nabývat nové dovednosti. A proč v Ostravě? Před dvěma roky zde vzniklo vůbec první kamenné improvizační divadlo v republice – Divadlo improvizace Odvaz najdete na ulici 28. října, kousek od Sýkorova mostu.

Počet účastníků festivalu se pohybuje okolo stovky, je pro ně zajištěno ubytování přímo v centrum města a doprovodný program zahrnující večerní party i prohlídku Ostravy. Improtřesk je ale především příležitost ke sběru nových zkušeností. „Na Improtřesku 2019 se lidé mohou těšit na celkem 10 workshopů s různým zaměřením, které vedou opravdové špičky v oboru. Z českých lektorů to je například legendární Michaela Puchalková nebo hvězda hudební improvizace Zuzana Vodičková. Pro účastníky znalé angličtiny jsou připraveny workshopy se zahraničními hosty – Ankou Wojtkowiak Williams a Jimem Williamsem,“ uvedl Vladislav Kos, herec z Divadla improvizace Odvaz a jeden z organizátorů festivalu.

V rámci programu se uskuteční i tři představení pro veřejnost. V pátek 3. května od 20:00 můžete navštívit Improslam v Divadle improvizace Odvaz. V sobotu 4. května od 20:00 pak dvě představení – Improshow: Longforma Tarantino v Divadle Odvaz slibuje nepopsatelný zážitek, stejně jako představení Letem sokolím, které odehraje hostující Divadlo Bolka Polívky v Klubu Alfa na Veleslavínově ulici.

O Improtřesku

Improtřesk je český festival divadelní improvizace a největší setkání improvizátorů z celé České republiky. Každý rok se na Improtřesku otevírají dílny z oblasti improvizačního divadla, na kterých se schází nadšenci improvizačního divadla i veřejnost. Minulé ročníky festivalu proběhly v Milevsku i Brně.

(ab)