PŘIJĎTE ZAHÁJIT OSTRAVSKOU MUZEJNÍ NOC PŘED NOVOU RADNICI

Ostravská muzejní noc v sobotu 8. června propojí město. Putování po kulturních institucích slavnostně zahájí v 18 hodin na Prokešově náměstí primátor Tomáš Macura se zástupci dalších organizací. Přijďte si užít program před Novou radnici již od 17.30 hodin.

Do slavnostního zahájení se mohou i letos zapojit návštěvníci. Program před radnicí začíná již v 17.30 hodin. V 18 hodin odstartuje Ostravská muzejní noc pískáním na píšťalky. Pracovníci magistrátu je zájemcům rozdají přímo na Prokešově náměstí. K této oblíbené každoroční akci se město připojí prohlídkami prostor radnice, nočními vyhlídkami z radniční věže a zábavným doprovodným programem.

„Akci každoročně zahajujeme na náměstí před radnicí, už jsme vypouštěli balónky, stříleli konfety, rozdávali frkačky. Letos jsme si pro všechny připravili píšťalky, abychom zahájili program společným hvizdem. A poté bych vás rád pozval na prohlídku Nové radnice, největšího radničního komplexu v České republice – a také do mé pracovny, ve které před téměř devadesáti lety sedával i první ostravský starosta Jan Prokeš. Podíváte se tam, kam se veřejnost běžně nedostane a budu moc rád, když si společně povyprávíme o Ostravě, městu, se kterým jsem spojil svůj profesní život na další tři roky,“ zve na letošní muzejní noc ostravský primátor Tomáš Macura.

Letošní program je inspirován přírodou, proto v něm dostali prostor junáci a sokoli se zálesáckými aktivitami, ZOO s prezentací zaměřenou na ochranu místní biodiverzity nebo Záchranná stanice a Dům přírody Poodří s ukázkami své činnosti, která je zaměřená na záchranu zvířat žijících v přírodě našeho regionu. Na velkoformátové fotostěně budou prezentovány zajímavé přírodní lokality – např. přírodní rezervace Polanský les, Rezavka, Přemyšov a rybník Štěpán.

18.00 Písknutí na píšťalky, které odstartuje letošní ročník
Přesně v 18 hodin slavnostně zahájí primátor města Tomáš Macura společně s návštěvníky muzejní noc v Ostravě hromadným písknutím na píšťalky.

18.00 – 23.00 Prohlídky reprezentačních prostor budovy Radnice města Ostravy
Komentované skupinové prohlídky prostor radnice včetně pracovny primátora. Primátor bude ve své pracovně návštěvníkům odpovídat na jejich dotazy.

18.00 – 23.00 Ostrava Country Night pod věží na Prokešově náměstí
Přijďte se pobavit a zaposlouchat se do příjemných country melodií v podání skupin Goodwill a A. M. Úlet. K vidění budou ukázky country tanců s krátkými workshopy a show s biči, kolty a lasy. Děti se vyřádí při hrách a aktivitách motivovaných přírodou připravených skauty a junáky. To vše při posezení pod širým nebem s dobrou kávou a  výborným občerstvením. Stánky budou nabízet také regionální farmářské výrobky.

17.30 – 21.00 Program pro děti se středisky volného času Ostrava
Tvůrčí podvečer pro děti: zábavné činnosti s pedagogy středisek volného času.

18.00 – 22.00 Vyhlídky z věže radnice
Večerní a noční vyhlídky z ochozu věže ve výšce 73 m do širokého okolí. K dispozici jsou návštěvníkům dva dalekohledy.

(ab) Zdroj: Město Ostrava