Promrzlí a dezorientovaní senioři na ulici

V uplynulých dnech vyjížděly hlídky strážníků hned ke dvěma případům dezorientovaných seniorů, kteří bloudili v ostravských ulicích. V prvním případě se jednalo o 72letého na kost promrzlého seniora, ve druhém případě se pak jednalo o 86letou podchlazenou seniorku.

K prvnímu případu vyjížděli strážníci v sobotu 3. prosince krátce po patnácté hodině odpolední do Ostravy-Mariánských Hor. Oznamovatel na lince 156 sdělil, že se na ulici Švermova nachází promrzlý a dezorientovaný muž.

Po příjezdu na místo hlídka spatřila třesoucího se staršího muže. Ten se spoře oděný a v nazouvacích pantoflích vydal ze svého bydliště na procházku. Cestu nazpátek si už ale nepamatoval. Do příjezdu zdravotníků strážníci zajistili seniorovi tepelný komfort. V průběhu ošetřování se pak strážníkům podařilo zjistit, odkud senior odešel. Po následném ošetření tak mohl být v pořádku dopraven do místa svého bydliště.

Ke druhému obdobnému případu dezorientované ženy vyjížděla hlídka strážníků 5. prosince krátce před půlnocí do Ostravy–Poruby na ulici Opavská.

Na místě se nacházela lehce dezorientovaná, zesláblá a podchlazená seniorka. Strážníci ji poskytli termoizolační folii. I v tomto případě na místo přivolali zdravotníky. Po poskytnutí nezbytné péče zdravotníky mohla být seniorka předána zpět své rodině.

(ab)