Otevřeli servisní hangár pro Airbusy A320 a Boeingy 737

foto: Job Air Technic, a.s.

JOB AIR Technics na letišti v Mošnově u Ostravy navyšuje svou opravárenskou kapacitu a chce v příštích dvou letech přijmout více než sto kvalifikovaných pracovníků.

Nový opravárenský hangár za 380 milionů Kč otevřeli náměstek Ministra průmyslu a obchodu ČR Marian Piecha, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro investice Jaroslav Kania, vlastník průmyslové skupiny CZECHOSLOVAK GROUP Michal Strnad a generální ředitel JOB AIR Technic Vladimír Stulančák.

„Navýšili jsme kapacitu letecké opravny na letišti v Mošnově o dva letouny typu Airbus A320, případně Boeing 737. Součástí stavby je prostorný sklad, kompozitní dílna a lakovna, v níž jsou k dispozici dva lakovací boxy a sušicí pece. Dále interiérová dílna na opravu čalounění sedaček, koberců, tapet, případně linolea z interiéru letounů.

Do hangáru byly přesunuty i kompletní datové systémy společnosti a k dispozici je zázemí pro zaměstnance či zákazníky, a to jak šatny, tak kanceláře,“ sdělila Kristina Labohá z mediálního zastoupení Job Air Technic. Zajímavostí nového hangáru je podle ní propracovaný protipožární systém za 27 milionů Kč. Je osazen šesti vodními děly s průtokem 6000 litrů za minutu.

Moravskoslezský kraj podpořil 26 miliony korun výstavbu stojánky před novým hangárem, která umožňuje příjezd letadel k opravně a manipulaci s nimi. JOB AIR Technics plánuje letos otevřít novou linku na údržbu letadel a přespříští rok pak další.

Pak bude zcela využita současná kapacita soustřeďující se především na těžkou údržbu letounů, takzvané Redelivery a C-Checky. Vloni v Mošnově servisovali 79 strojů Boeing 737NG a 26 strojů Airbus A320.

(nm)