Skvěle! Baňky porazily Plzeň 3:2!

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Ženy Baníku mocně finišují za záchranou. V dalším důležitém utkání porazily papírově nejsilnějšího soupeře nadstavbové skupiny o záchranu v 1. lize – Viktorii Plzeň 3:2!

A v tabulce se minimálně do pondělí opět bodově dotáhly na dosud předposlední Duklu a dík lepšímu vzájemnému zápasu ji přeskočily. Právě na Dukle sehrají „Baňky“ za týden klíčový duel!

Utkání nemohlo pro „Baňky“ začít smolněji. Hned ve druhé minutě se smůla přilepila na kopačky Jana Blahové a byl z toho vlastní gól. Hráčky Baníku to ale nepoložilo, šly odhodlaně za vyrovnáním a právě Jana Blahová vyrovnala na 1:1.

O vítězství Baníku rozhodl výkon a góly ve druhé půli, Slezanky v rozmezí pěti minut dvakrát skórovaly a dostaly se do vedení 3:1, Plzeň už pouze korigovala.

OHLASY K UTKÁNÍ:

WITOLD ZAJAC: „Působili jsme dnes opravdu jako jeden tým. Hráčky na hřišti i ty na střídačce. Družstvo podalo dobrý výkon a proměnilo jej ve tři body. To je důležité, protože v minulosti už se nám stalo, že jsme zahráli dobře, ale body z toho nebyly. Udělali jsme další krok z záchraně, další dva nám ještě zbývají.“

——————————————————————————————————

STATISTIKY: Poločas: 1:1
Branky: 17. Blahová, 58. Břenková, 63. Lachká – 2. Blahová (vlastní), 80. Mrazová. Rozhodčí: Adámková – Čampišová, Uhlířová. ŽK: Pacandová (PLZ).