MISTROVSTVÍ SVĚTA ŽEN VE FLORBALE 2025 SE USKUTEČNÍ ZA PODPORY MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE I MĚSTA OSTRAVA

Foto: Český florbal

Světový šampionát žen ve florbale se vrátí v roce 2025 po dvanácti letech zpět do České republiky a stejně jako naposledy ho budou hostit Brno a Ostrava. Právě v moravskoslezském městě bude turnaj vrcholit a fanoušci mohou těšit na medailové souboje v Ostravar areně. Klíčová bude také finanční podpora ze strany Moravskoslezského kraje a města Ostravy.

 

Mistrovství světa žen ve florbale, které se koná každé dva roky, proběhne v České republice od 6. do 14. prosince 2025 a účastnit se ho bude 16 týmů z celého světa.

 

„Máme velkou radost, že se šampionát opět vrátí do míst, kde to všichni velmi dobře známe. V Ostravě vrcholilo mistrovství světa žen i v roce 2013, odehráli jsme zde také skupinu světového šampionátu muž v roce 2008 a dva skvělé ročníky superfinále a nesmíme zapomenout na finálový turnaj Poháru mistrů. Všechny tyto akce se těšily velkému zájmu fanoušků a věřím, že na ně dokážeme navázat jak kvalitou organizace, tak skvělou diváckou kulisou,“ říká směrem k šampionátu Daniel Novák, prezident Českého florbalu.

 „Jsem velmi rád, že tato mimořádně významná světová sportovní akce zavítá opět do Ostravy. Máme skvělé publikum a sportovní akce umíme uspořádat na té nejvyšší úrovni. Sport podporujeme dlouhodobě a významným způsobem,“ konstatoval Jan Dohnal, primátor města.

„Jsem hrdý na to, že Moravskoslezský kraj bude opět hostit špičkovou sportovní událost. Přispěje na to 3 miliony korun. Věřím, že Mistrovství světa žen ve florbalu v roce 2025 bude mít pozitivní vliv na rozvoj sportu, kultury a cestovního ruchu v našem regionu. Budu rád, když právě tento šampionát přiláká veřejnost ke sportování a bude motivovat k pohybu i naše nejmenší. I díky sportu se totiž mladí lidé učí v běžném životě nejen vyhrávat, ale i zvládat prohry a jít dál. A věřím, že je bude motivovat obrovská vůle a vytrvalost, se kterou do všech závodů sportovci jdou,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

(nm)

Foto: Český florbal