Pavel Hapal: Na jaře chceme být efektivnější

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Zimní příprava je minulostí, blíží se ostrý start jarní části sezony. Herní soustředění se vydařilo, teď přicházejí ostré ligové zápasy. S jakými vyhlídkami do nich Baník vstupuje, o tom hovoří trenér Pavel Hapal.

S jakým cílem vstupuje Baník do jarní části sezony?

Minimálním cílem pro jaro je navázat na ty dobré výkony z podzimní části, zlepšit se ale výsledkově. Být zkrátka efektivnější ve sbírání bodů. A být po skončení základní části v elitní šestce s takovým bodovým kontem, abychom si pak před startem nadstavby mohli klást další postupné cíle. Nebude to jednoduché, stejný cíl má řada dalších týmů, ale takhle to zkrátka vidím já. Myslím si, že pokud budeme na jaře pokračovat tak, jak jsme si vedli v přípravě, je tento cíl reálný.

Je pro vás v tomto směru příprava vodítkem? A pokud ano, v jakém ohledu víc? Z pohledu dosažených výsledků, nebo předvedených výkonů?,

Obojí beru samozřejmě v potaz, ale ještě výše kladu jiné hledisko. Tím je přístup hráčů. To je klíčová věc a tady spokojeni být můžeme. V mužstvu je zdravá konkurence, hráči si vzájemně šlapou na paty, všichni chtějí uspět. Pokud jde o výkony v utkáních v Turecku, byli jsme v některých zápasech spokojeni, určitě ale ne ve všech. Ještě pořád tam byly rezervy a máme na čem pracovat. Pokud odstraníme chyby, kterých se ještě dopouštíme, mohlo by to být velice zajímavé.

Bez názvu – 1

Baník přes zimu změnil kádr. Pokud odhlédneme od jména Ewerton, o jehož dalším případném působení v Baníku zatím stále není rozhodnuto, s jakým kádrem vstoupí Baník ve srovnání s podzimem do jarní části?

Pokud tedy odhlédneme od Ewertona, pak nám odešli hráči, kteří sice nedostávali v posledním půlroce tolik prostoru, ale patřili mezi osobnosti toho týmu. Dva hráči přišli, myslím si, že hráči jako Rigo, Tanko nebo Kubala ještě mají, kam se posunout, a na jaře to ukážou. A nahoru jdou i mladí hráči. Myslím si, že kádr pro jaro je v tomto ohledu minimálně stejně kvalitní, jako byl, řekl bych, že i silnější. Pokud bychom přišli o Ewertona, to by samozřejmě určité oslabení bylo. Ewerton je rozdílový hráč. Pokud by to nastalo, museli bychom se s tím vypořádat a obejít se bez něj. Věřím, že to dobře dopadne, rozhodující slovo má Slavia. Přestupní termín ještě neskončil, my o Ewertona samozřejmě stojíme.

Počítáte s tím, že se kádr do začátku přípravy ještě změní?

Stále o tom přemýšlíme, protože se nám trochu zúžil kádr. Několik hráčů nám odešlo, mladí hráči Michal Málek, David Krupička a Patrik Měkota se budou dále střídavě připravovat s B-týmem a s áčkem. Takže o případném posílení samozřejmě stále uvažujeme, ale musel by to být hráč, který by nám byl schopen okamžitě pomoct, takže hráč s potenciálem pro základní sestavu.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava