Noční razie v tramvajích. 185 cestujích bylo bez jízdenky

Foto DPO Ostrava

V noci bylo zkontrolováno 1 439 cestujících v padesáti spojích, a z toho bylo 185 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek.

To jsou výsledky kontrolní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 8. dubna na sobotu 9. dubna 2022. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v oblasti Ostrava – centrum.

„Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platné jízdenky. V osmi případech šlo o vyloučení cestujícího pod vlivem alkoholu,“ doplnila mluvčí DPO Tereza Šnoblová.

Kontrolní akce od večerních 20 hod. do 2 hod. rána se zúčastnilo 11 asistentů přepravy a 12 strážníků, rozdělených do tří skupin. Noční bezpečnostní akce probíhala v úseku zastávek Důl Jindřich – Hranečník – Karolina – Hulváky – DOV.

„Od poslední noční bezpečnostní akce v takovém rozsahu uběhly jen tři týdny, i přesto jsme se rozhodli uspořádat další. Tvrzení, že bezpečnost našich cestujících je pro nás v Dopravním podniku Ostrava na prvním místě, není jen frází. Aktivně na jejím zajištění pracujeme,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

V DPO je více než pět desítek asistentů přepravy. Pocit bezpečí zvyšují v ostravské MHD už téměř pět let. Jejich práci oceňují pozitivně i sami cestující. Pomáhají nastupovat a vystupovat handicapovaným cestujícím a maminkám s kočárky, poskytují informace pro cestování v MHD ve spojích DPO a zároveň ve spolupráci s MPO dohlížejí na dodržování přepravních podmínek.

(nm)