SOUTĚŽ MLADÝCH ZOOLOGŮ 2018 MÁ SVÉ VÍTĚZE!

Co je to varroáza, jak se říká vykastrovanému samci kohouta či psa, z čeho se vyrábí brynza, kde má kůň rousy, ve kterém světadílu (kromě Antarktidy) nebylo domestikováno žádné zvíře a které plemeno bylo vyšlechtěno v Přešticích? Na tyto a další otázky na téma „Domestikace“ dnes v ostravské zoologické zahradě odpovídali žáci moravskoslezských škol ve finále Soutěže mladých zoologů 2018.

Soutěž, kterou Zoo Ostrava organizuje ve spolupráci s Kruhem přátel zoo už více než 40 let, se dlouhodobě těší velkému zájmu žáků i učitelů. Přihlásilo se do ní přes 1500 dětí z 80 škol z celého Moravskoslezského kraje. Ze základního kola, které proběhlo v týdnu od 12. do 16. listopadu, vzešlo deset družstev mladší kategorie (6.-7. třídy plus odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a deset družstev starší kategorie (8.-9. třídy plus odpovídající ročníky víceletých gymnázií), které poměřily své síly, resp. znalosti dnes dopoledne ve výukovém centru zoo. Vítězem I. kategorie se nakonec stalo družstvo z Matičního gymnázia v Ostravě, vítězem II. kategorie pak družstvo ze ZŠ Mařádkova v Opavě.

Výsledky I. kategorie:
1. družstvo „Tým lidí, kteří se nemohli shodnout na názvu“ z Matičního gymnázia, Ostrava

1. družstvo „Drozdíci 1“ z Gymnázia Studentská, Havířov-Podlesí
  2. družstvo „Kaštani“ z Matičního gymnázia, Ostrava