MUŽSTVO BANÍKU ODEHRÁLO DOBRÝ ZÁPAS ŘÍKÁ VLASTIMIL PETRŽELA

Boj o postup se nakonec protáhne až do posledního zápasu celé sezony. Remíza v Olomouci totiž vzhledem k výhře Opavy byla málo. „Nezapírám, že jsme to chtěli mít už dnes za sebou. Nedá se nic dělat. Urveme to v posledním kole proti Znojmu. Já klukům důvěřuju,“ řekl Vlastimil Petržela.

Jak hodnotíte zápas?

Jsem zklamaný. Už jsme to mohli mít za sebou. Jeli jsem sem s tím, že vyhrajeme. Mužstvo bylo dobře připravené. Nakonec jsem přes noc úplně změnil taktiku. Udělal jsem to vyloženě útočně na tři stopery a čtyři záložníky, protože jsme věděli, že jejich největší slabina je obrana, a na to jsme chtěli zaútočit. Myslím, že se nám to i dařilo. Měli jsme nějaké situace, kdy jsme mohli vstřelit branku. Hlavně z obrovské šance Jakubova ve druhé půlce, tohle nedat je velká škoda. Ale je to asi i o tom, že naši útočníci dlouho marodili a nejsou v takové pohodě, jako by měli být. Ale mužstvo odehrálo velice dobrý zápas.

I Olomouc ovšem měla ve druhém poločase nějaké šance. Souhlasíte?

Olomouc měla taky nějaké šance, ale nezdálo se mi, že by nás někdy rozebrali do prázdné brány anebo šli sami na brankáře. Ten zápas byl celkově vyrovnaný. My jsme byli daleko aktivnější a lepší na balonu v první půli. Ale ve druhé půli jsme nesmyslně začali nakopávat balony. Sigma byla druhý poločas lepší, to je jednoznačné.

Vzhledem k výhře Opavy rozhodne až poslední kolo. Jak na to hráče přichystáte?

Bude to další týden nervů. Já myslím, že to je škoda. S Olomoucí jsme uhráli čtyři body, už jsme to mohli mít za sebou. Ale musíme teď porazit Znojmo a neřešit Opavu. Klukům věřím. Tenhle mančaft má sílu a v posledním utkání ji prokáže.

(nm) text a foto: FC Baník Ostrava