Dopřál si vína bez zaplacení

Počátkem týdne vyjížděli ostravští strážnici ke kurioznímu případu krádeže do jednoho z obchodních řetězců na ulici Novinářské v Moravské Ostravě. Nakupující muž zde zřejmě dostal nutkavou chuť na alkohol, z regálu vytáhl ovocné víno a vypil ho na ex přímo na prodejně. Následně pak chtěl odejít z prodejny bez zaplacení.

V pondělí 26.února v podvečer přijal operátor linky 156 oznámení od zaměstnance jedné z prodejen v Moravské Ostravě. Ten oznámil, že v prodejně zadržel zloděje a žádá na místo příjezd hlídky.

Po příjezdu na místo se k hlídce přihlásil oznamovatel a v zázemí prodejny označil muže, který si měl přímo v prodejně z regálu vzít ovocné víno. To pak zkonzumoval přímo v prodejně a následně chtěl opustit obchod bez zaplacení.

Hlídka zjistila, že později zjištěný 45letý muž si z regálu s alkoholem skutečně vzal ovocné víno. To si na prodejně otevřel a vypil téměř na ex. Následně se pokusil projít přes pokladny bez zaplacení, přičemž byl zadržen pracovníky ochranky.

Při projednávání události se muž k vypití vína strážníkům na místě doznal.

Celá věc byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání, kde „milovníkovi alkoholu“ hrozí pokuta až do výše padesát tisíc korun českých, v případě opakovaného jednání pak pokuta až do výše sedmdesáti tisíc korun českých.

S obdobným případem krádeže se ostravští strážníci nesetkali poprvé. Již v minulosti řešili obdobné konzumace odcizeného alkoholu přímo na prodejně. Mezi nejznámější zřejmě patří případ z května roku 2021. V jedné prodejně si 48letý muž vzal z regálu láhev ostružinové vodky. Tu vypil ji až „do dna“. Množství alkoholu je však zmohlo natolik, že usnul na prodejně přímo mezi regály.

Známý je rovněž případ z června 2022. Pro změnu 44letá žena na prodejně vypila hned dvě lahve vodky Amundsen. Nadýchala přes čtyři promile a přivolaní zdravotníci ji museli převézt do nemocnice.

V záři loňského roku pak strážníci řešili 50letého muže, který v obchodě vypil půllitrovou lahev griotky rovněž na ex a vypitou ji v klidu vrátil zpět do regálu. Pro svou silnou podnapilost skončil na záchytce.

(ab)