ZŮSTALO JEN U ŠANCÍ: BANÍK – SLAVIA 0:1

Velmi dobrý výkon, několik gólových šancí, ale žádné body. Baník v dramatickém utkání prohrál s pražskou Slavií 0:1. Neproměnil šance, hosté rozhodli z penalty.

Od první minuty se v první půli odvíjel na hřišti děj, který se fanouškům musel líbit. Chybělo tomu jediné. Góly Baníku. Šance na to rozhodně byly!

Hned ve druhé minutě nacentroval před branku Daniel Holzer. Na malém vápně našel Muhameda Tijaniho, který vystřelil z otočky. Teč slávistického hráče, po níž míč zamířil mimo tyče, hosty zachránila. Vzápětí centroval Jiří Fleišman a Jakub Pokorný z velmi nadějné pozice pálil mimo!

V 6. minutě se podél koncové čáry prosmýkl Adam Jánoš, poslal na malé vápno Danielu Holzerovi, ten byl ale tísněný a zakončení v těžké pozici nezvládl, jak si představoval.

V 9. minutě poslal na druhé straně nebezpečný míč před branku Baníku Nicolae Stanciu. Číhal tam Ondřej Lingr, ale jeho pokus domácí defenziva zablokovala.

Nebezpečný kontr podnikli slávisté v 18. minutě. Stanciu jej zakončoval tvrdou střelou, ta však po několika tečích skončila mimo branku.

Ve 27. minutě přišla největší šance Baníku v první půli. Na šikovnou kolmici si naběhl Daniel Holzer, skvěle odcentroval na nabíhajícího Muhameda Tijaniho, před ním ale zasáhl míč David Zima a trefil tyč vlastní branky. Míč se od tyče odrazil, poskakoval po lajně, z ní jej vykopl Ondřej Kolář. Jen ale k Dyjanu Carlosi de Azevedovi, který ze sedmi metrů přestřelil odkrytou branku…

Brazilský záložník ve službách Baníku to o chvíli později zkusil nebezpečnou střelou k tyči, Kolář na ni doskočil a míč vyrazil. A vzápětí musel gólman Slavie vyboxovat tvrdou ránu Daniela Holzera.

Slavia si vzala slovo ve 40. minutě. Stanciu z přímého kopu o kousek minul.

Po přestávce se do šance jako první dostali Pražané. Petar Musa trefil hlavou tyč. Baník ale pokračoval v bojovném výkonu. Po rohovém kopu zavíral prostor u zadní tyče Jaroslav Svozil, míč k němu propadl, on však branku zblízka smolně minul!

V 66. minutě poslal hostující Stanciu přímo před očima pomezního sudího Lešky míč za koncovou čáru a Baník měl zahrávat roh. Sudí jej však překvapivě neodmával, hosté založili brejk a Stanislav Tecl běžel sám na Jana Laštůvku. Udělal mu kličku, šlápl mu nechtěně na nohu, upadl přes něj a byla z toho penalta. Tu proměnil Stanciu.

Baník nerezignoval, bojoval o vyrovnání. Vytvořil si tlak, Roman Potočný to zkoušel hlavou, Jaroslav Svozil zblízka průstřelem, ale v kýžený gól tlak Baníku nakonec nevyústil.

OHLASY TRENÉRŮ

Luboš Kozel: „Porážka mrzí vždy a dnes o to víc, když cítíte, že i bod pro vás byl málo, a nakonec nemáte žádný. Věděli jsme, že Slavia měla po těžkém zápase ve středu a nebyla možná úplně koncentrovaná a my jsme toho využili. Mohu být zklamaný z toho, že jsme nebyli schopni tu naši kvalitu, kterou jsme tam měli, zhodnotit gólem. Nevím, jestli první poločas to tam bylo 4:1 nebo 5:1 na šance a nejsme schopni dát gól. Ve druhém poločase to už bylo vyrovnanější. Slavia kromě tyčky na začátku druhé půle a kromě penalty jinou šanci neměla. My musíme dát gól, aby ten výkon byl i zhodnocený.“

Jindřich Trpišovský: „My jsme do toho zápasu vstoupili hrozně špatně a po pravdě jsme mohli prohrávat i o víc než jeden gól, protože jsme tahali za kratší konec. Druhý poločas jsme se zvedli a zlepšili se ve všem, což nám tady zachránilo výsledek. Ale musíme si přiznat, že Ostrava byla běžecky, fotbalově i co se týče agresivity mnohem lepší.“

_________________________________________________________________________

Branka: 69. Stanciu z penalty. Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Leška. ŽK: Fillo, Laštůvka, Fleišman, Potočný, Tijani – Olayinka, Oscar, Bořil, Masopust.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo (85. Šašinka), Pokorný, Svozil, Fleišman – Jánoš, Kaloč (74. Kuzmanovič) – de Azevedo, Tetour (85. Jirásek), Holzer (74. Potočný) – Tijani.

SK Slavia Praha: Kolář – Holeš (57. Oscar), Kúdela, Zima, Bořil – Takács (46. Ševčík), Stanciu (89. Masopust) – Provod, Lingr (46. Tecl), Olayinka – Musa (86. Hovorka).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava