ZPŘÍJEMNĚTE SI ADVENTNÍ ČAS V CENTRU OSTRAVY

Zpříjemněte si adventní čas v centru Ostravy a vydejte se o víkendu na vánoční trhy na Masarykovo a Jiráskovo náměstí. Je zde připraven bohatý doprovodný program. Stánky jsou otevřeny denně od 10 do 20 hodin a potrvají do pondělí 23. prosince.

Každý den až do 23. prosince probíhá na Masarykově náměstí i doprovodný kulturní program Tuto sobotu se například můžete těšit na Stanley´sDixie Street Band (od 16 hodin), Crazy Dogs (17.10) nebo Frenštátská cimbálová muzika (18.30). V neděli vystoupí Izabela Jati (16), Václav Fajfr a Acustrio (17.20) nebo David Deyl (18.30).

Připraven je i velmi bohatý sortiment, který obchodníci nabízejí ve zhruba sedmi desítkách stánků na Masarykově a Jiráskově náměstí. Z občerstvení se návštěvníci mohou těšit na výrobky z pštrosího masa: hotdogy, polévky, burgery, pštrosí masné produkty. Na své si přijdou milovníci trdelníků, nechybí potulná pekárna s jejich světoznámými chlebovými plackami plněné různými náplněmi, uzeninové a zvěřinové speciality. Na Jiráskově náměstí si můžete pochutnat na gruzínských specialitách (plněné pirožky, závitky). K dostání budou bramborové placky, ručně nakládané sýry, sýry v nálevech, zabijačkové speciality, halušky. Návštěvníci se ohřejí vánočním punčem, svařeným vínem, medovinou apod.

Mnoho lidí vyrazí na tradiční trhy i pro originální dárky. K dostání jsou korálky, náramky, koupelnové soli, dárkové sady, vánoční čaje, bylinné sirupy, jmelí, chvojí a vánoční dekorace, pletené šály, čepice, ručně malovaný porcelán a šité dekorace, foukané ručně malované skleněné vánoční ozdoby, výrobky z kožešiny a kůže z Vysokých Tater, svíčky, svícny, vánoční ubrusy, nahřívací bylinkové polštářky, české ponožky, punčochové zboží.

Na obou náměstích se představuje 12 dobových tradičních řemesel s ukázkami práce. Na Masarykově náměstí i tradiční vánoční kolotoč – ruské kolo a malý kolotoč pro děti. Na Jiráskově náměstí jsou k vidění živá zvířátka v betlému a děti tam najdou tradiční tvořivé dílny.

Podrobný program a veškeré informace kolem dění jsou k dispozici na stránkách www.ostravskevanoce.cz. Každodenní fotografie a videa sledujte na facebookovém profilu @ostravskevanoce.

(ab) Zdroj: Město Ostrava