Známí recidivisté po zadržení strážníky putovali rovnou do vazby

Foto: Městská policie Ostrava

Uplynulou sobotu v časných ranních hodinách strážníci zadrželi bezprostředně po činu dva recidivisty, kteří se vloupali oknem do jedné z restaurací v Ostravě-Vítkovicích. Vzhledem k tomu, že toho měli na svědomí více, skončili ve vazbě.

Podezřelého chování dvou mužů (44,38) v ulicích Vítkovic si všiml v sobotu krátce před třetí hodinou ranní strážník obsluhující kamerový systém. Oba muži se pohybovali již delší dobu v rajónu Vítkovic. Z jejich chování bylo zřejmé, že hledají způsob, jak by mohli přijít ke snadnému výdělku.

Po nějaké době se rozhodli vniknou oknem do jedné z restaurací na náměstí Jiřího z Poděbrad. Starší z mužů vytlačil okno do restaurace, kterým dovnitř vniknul mladší muž. Starší muž pak hlídal „čistý vzduch“ v blízkém okolí.

Vzhledem k tomu, že v restauraci nebylo co ukrást, během pár minut vylezl muž z restaurace zpátky na ulici a oba společně pokračovali nočními ulicemi Vítkovic.

V té době již na místo mířili nejblíže situované hlídky, které na místo vyslal strážník obsluhující kamerový systém. Ten rovněž předal hlídkám popis obou pachatelů. Díky rychlé reakci a koordinaci hlídek tak byli oba pachatelé zadrženi bezprostředně po činu nedaleko místa vloupání.

Oba zadržení muži byli předáni kolegům z Policie České republiky. Jak se později ukázalo, oba toho měli na svědomí více a skončili ve vazbě.

(nm)