Zloděj dopaden díky souřadnicím GPS

Novodobá technologie a velmi dobrá spolupráce mezi strážníky městské policie v Klimkovicích a ostravskými strážníky vedla k dopadení pachatele, který uplynulý čtvrtek po dvanácté hodině v Klimkovicích odcizil jízdní kolo společně s osobními věcmi a mobilním telefonem. Právě díky odcizenému telefonu, který poskytoval informaci o své aktuální pozici, se podařilo zloděje zadržet.

Kuriózní případ se započal odvíjet ve čtvrtek 22. září krátce po poledni v nedalekých Klimkovicích. Na úřad v Klimkovicích přijela na svém horském jízdním kole 46letá žena a neuzamčené kolo s brašnou pak ponechala v zádveří úřadu. Během jejího krátkého pobytu na úřadu ji však neznámý pachatel odcizil kolo i další osobní věci, které ponechala v brašně upevněné na kole.

Poškozená ihned nahlásila krádež strážníkům městské policie v Klimkovicích. Zároveň jim sdělila, že součástí odcizených věcí byl i její mobilní telefon. Ten byl schopen poskytovat informace o své aktuální pozici. Díky této funkci pak strážník v Klimkovicích zjistil, že mobilní telefon „míří“ přes Polanku do Svinova a dále na Porubu.

Vzhledem ke zjištěným okolnostem se strážník z Klimkovic spojil s ostravskými strážníky na služebně Martinovská a požádal je o spolupráci. Ostravským strážníkům průběžně předával informace o poloze odcizeného telefonu. Stejně tak strážníkům předal i detailní popis odcizeného jízdního kola.

Ostravští strážníci pak provedli propátrání trasy uvedené kolegou z Klimkovic. Následně na ulici Ukrajinská na jedné z laviček spatřila hlídka sedět později zjištěného 32letého muže, který měl u sebe kolo odpovídající popisu odcizeného jízdního kola.

Pachatel krádeže byl natolik zaskočen jeho rychlým dopadením, že se strážníkům k odcizení kola a mobilního telefonu spontánně doznal.

Díky novodobé technologii a velmi dobré meziměstské spolupráci strážníků tak doputovaly odcizené věci zpět své majitelce.

„Naše městečko nemá moc velký rozpočet, takže opravdu musíme vážit vynaložení každé koruny. Ovšem financování naší městské policie evidentně má smysl,“ dodal starosta Klimkovic Jaroslav Varga a poděkoval jak klimkovickým, tak ostravským strážníkům za příkladný a rychlý zásah a hlavně bezvadnou spolupráci. Podezřelého muže si převzali k dalšímu opatření kolegové z Policie České republiky.