VÝTVARNÁ SOUTĚŽ NABÍDLA ZAMYŠLENÍ NAD DŮLEŽITOSTÍ RODINNÝCH VAZEB

Ve čtvrtek 25. června předal na oficiálním vyhlášení vítězů výtvarné soutěže „Moje rodina…“  ceny úspěšným výtvarníkům náměstek primátora Zbyněk Pražák. V každé věkové kategorii bude vybráno celkem 6 nejlepších prací. Soutěž se koná pod záštitou komise rady města pro rodinu a volný čas.

Nejzajímavější díla, které vybrala odborná komise, budou v červenci vystavena ve foyer Nové radnice na Prokešově náměstí.

Organizátoři soutěže chtěli, abychom se zamyseli nad tím, co si dnešní děti představí pod pojmem rodina. Jsou to rodiče, sourozenci, přátelé nebo místo, kde žijí? Tři tečky za názvem soutěže Moje rodina… jsou záměrem. Každý si za ně může dosadit to své – svou vlastní lásku k nejbližším, společné okamžiky nebo nejmilejší vzpomínku.

V posledních měsících trávila většina lidí v kruhu svých nejbližších opravdu mnoho času a téma rodiny se tak stalo ještě aktuálnějším. Výtvarná soutěž pro všechny ostravské školáky vznikla ve spolupráci se spolkem Balónek pro všechny, kdo rádi malují a tvoří. Zapojily se do ní některé školy tím, že hromadně přihlásily práce svých žáků, soutěžící se ale mohli hlásit i samostatně. Každý oceněný mladý tvůrce si odnesl věcnou cenu a také diplom.

(ab) Zdroj: Město Ostrava