Penalta znamenala bod: Pardubice – Baník 1:1

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Baník veze z Pardubic bod za remízu 1:1. Na rychlý vedoucí gól Pavla Černého zareagoval Baník vyrovnáním Cadua ještě do poločasu, po přestávce už se stav neměnil.

Baník se musel od samého začátku vypořádávat se ztrátou. Hned ve 3. minutě se v šestnáctce prosadil Pavel Černý. Z pozice zády k brance se opřel do míče a velmi šikovným kopem přes hlavu překonal Jana Laštůvku.

Ve 13. minutě přišla chyba v rozehrávce a velká šance domácích. Pavel Černý střílel, Jan Laštůvka vyrazil, míč se dostal k Dominiku Janoškovi, a ten z velmi dobré pozice trefil tyč.

Pak si ale vypracoval tutovku Baník. Zprava poslal před branku přízemní centr Cadu, k přední tyči seběhl Srdjan Plavšič, ale také on trefil zblízka tyč.

Ve 35. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Předcházela mu ruka domácího Robina Hranáče, k níž ho svou aktivitou přinutil Muhamed Tijani. Sudí Hocek bez zaváhání odpískal penaltu a Cadu ji bezpečně proměnil. Zamířil k levé tyči, Florin Nita se k ní vrhnul, střela ale letěla dostatečně vysoko a Nita na ni nedosáhl.

Ve druhé půli aktivita poněkud upadla, začalo se hrát opatrněji, míč měli častěji v držení domácí. V 57. minutě zahrozil hlavičkující Černý, ale minul. Baník se do vyložených pozic nedostával, nejblíže k tomu, aby se to povedlo, měl po rychlé protiakci, na jejímž konci posílal míč před malé vápno Jiří Fleišman. Míč ale mezi nabíhajícími hráči Baníku proletěl a k zakončení nedošlo.

V 77. minutě se po rohu a odraženém míči dostal k dorážce z nějakých osmi metrů domácí Hlavatý, ale přestřelil, na konci zápasu vytáhl Jan Laštůvka zpod břevna nepříjemnou hlavičku Dominika Kostky. I Baník se ještě jednou dostal do zakončení, hlavičce Davida Buchty scházelo více razance.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava