VLAKEM DO ZOO? OSTRAVA JEDNÁ I O DALŠÍCH PROJEKTECH

Návštěvníky do zoo možná bude z centra Ostrava vozit vlak. Ilustrační snímek: Lukáš Kaboň

Ostrava postupuje v plánování jejích dalších projektů. Tento týden se rozhodovalo o využití soukromých železničních vleček bývalé báňské železnice dopravce Advanced World Transport (AWT) k propojení turistických cílů ve městě. Vlečka dnes spojuje nádraží Ostrava-střed, Dolní oblast Vítkovic, Karolinu a ostravskou ZOO.

Statutární město Ostrava již dříve nechalo vypracovat analýzu studie a na úterním jednání rada podnikla další krok k vypracování investičního záměru. Stavba se tedy postupně připravuje na realizaci. Díky úspěšnému výběrovému řízení dostala veřejnou zakázku firma Dopravní projektování, spol. s r. o. Pro účely investičního záměru již proběhlo zaměření trati polohopisně a výškopisně, aby budoucí zhotovitel věděl, s jakými čísly počítat.

Projekt obsahuje i vybudování nástupišť, pěší komunikace, dalšího vchodu do ZOO a vypravení vlakových spojů z hlavního nádraží nebo Dolní oblasti Vítkovice. Plán má kořeny u ostravské veřejnosti, která se aktivně podílí na rozvoji města. Navíc pravidelně odesílá náměty na projekty, které se stávají součástí Akčního plánu Strategického plánu rozvoje města Ostravy 2017-2023 pod značkou fajnOVA.

(ab) Zdroj:www.ostrava.cz