Ostravská plavkyně Tužilová splnila limitse může chystat do Srbska a Izraele

Foto: Natálie Tužilová splnila limit pro účast na ME. Zdroj Klub plaveckých sportů Ostrava

Na velmi kvalitně obsazeném mezinárodním plaveckém mítinku v Pardubicích splnila ostravská plavkyně, členka CISO, studentka Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě, Natálie Tužilová limity na Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa juniorů v disciplíně 50m znak (0:29,45).

„Jsem moc ráda, ze se nám s trenérem Liborem Kohutem podařilo splnit oba limity, ơmto bych mu chtěla i poděkovat. Po uplynulém tréninkovém období, které nebylo jak po psychické, tak zdravotní stránce lehké, beru to i jako formu odměny. Po doplavání závodu jsem se nemusela dívat ani na tabuli, stačil mi pohled na jásot a radost mého týmu, který byl k nezaplacení. Za 14 dní nás čeká ještě mistrovství ČR juniorů v Liberci a poté bude následovat příprava na MEJ a MSJ.“ říká Natálie Tužilová.

Natálie se přidala ke skupině plavců našeho klubu, kterým se již podařilo limity splnit: Vanda Švidrnochová (členka CISO) – splněné limity na MSJ a MEJ Ondřej Slavík (člen CISO, student SG) – splněné limity MSJ a MEJ Tobias Kern (člen CISO, student SG), splněný limit na MEJ. V BraƟslavě se pokoušel o limit na MSJ, ale bohužel zaostal za ním pouhou 1 sekundu.

K limitům má také velmi blízko ClemenƟna Fraňková (studentka SG), které chybí 34 seƟn vteřiny. Věříme, že příšơ víkend na MČR juniorů, které proběhne v příšơm víkendu v Liberci se to ClemenƟně také podaří.

(nm)