VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY PŘIDAJÍ LIDEM NA ODMĚNÁCH, POČET ZAMĚSTNANCŮ ALE POSTUPNĚ KLESNE

VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY (VHM), člen strojírenské skupiny Vítkovice, přidají svým zaměstnancům dalších 500 korun měsíčně v motivační složce mzdy nad rámec toho, co je sjednáno v mateřských VÍTKOVICÍCH, a.s., kde jde letos do odměn o 300 korun navíc. Zvýšení tarifní složky mzdy zůstává shodně na částce 400 korun. „Naši zaměstnanci mají nárok na růst mzdy o 400 korun měsíčně v tarifní části plus 800 korun v motivační složce mzdy. Odměny budeme vyplácet při plnění produktivity, kvality, termínů a snižování nákladovosti výroby,“ uvedl generální ředitel VHM Martin Bednarz.

Mzdové ujednání je platné s účinností od července. Firma si na něj na druhé straně ale musí vydělat. Letos chce mít tržby necelé 3 miliardy korun. Z toho 2,3 miliardy korun měla zajištěny již v červnu, a to v inkasovaných, běžících a pevně kontrahovaných zakázkách. Produkce je ze dvou třetin určena na export.

Souběžně VHM pokračuje v restrukturalizaci. „Zrevidovali jsme smlouvy na nejrůznější servisní a obslužné činnosti, včetně smluv s dodavateli ze skupiny, omezili jsme zásadně agenturní zaměstnance a zajišťujeme si činnosti sami, máme tým, který má na starosti zlepšování kvality a nezastírám, že jsme se rozhodli i pro snížení počtu zaměstnanců o 44 lidí,“ konstatoval generální ředitel VHM Bednarz. Aktuálně firma projednává odchody tohoto počtu lidí. Jedná se o THP profese a zaměstnanci budou odcházet postupně podle jejich smluv a dohod během prázdnin.

Ve VHM nyní pracuje 1 136 lidí. Celá strojírenská skupina zaměstnává (po prodeji společnosti Hutní montáže, a.s.) necelých 4 000 zaměstnanců. V roce 2016 byl průměrný výdělek ve skupině 26 941 korun.

(rj) text a foto: Vitkovice.cz