ČLEN AKTIVNÍCH ZÁLOH ZÍSKAL CENU PRIMÁTORA

Členové aktivních záloh vyhodnotili v Ostravě svou činnost za uplynulý rok. Technik roty Karel Schachl získal Cenu primátora statutárního města Ostrava, kterou mu předal 1. náměstek primátora Radim Babinec.

Šesté slavnostní shromáždění aktivních záloh se uskutečnilo v Domě kultury města Ostravy v pondělí 18. února. Jejich členové se ve volném čase zdokonalují ve vojenských dovednostech, absolvují výcvik i odbornou přípravu. Profesionální vojáci jsou připraveni zasáhnout, pokud by byla ohrožena bezpečnost státu, aktivní zálohy posilují armádu především v krizových obdobích.

Po slavnostním shromáždění se profesionální vojáci i záložníci pobavili na Galavečeru Krajského vojenského velitelství Ostrava v hotelu Imperial. V úvodu byli oceněni nejlepší členové aktivních záloh za minulý rok. 1. náměstek ostravského primátora Radim Babinec předal Cenu primátora 41letému rotmistru Karlu Schachlovi, který je v zálohách technikem velitelského družstva pěší roty. V civilu je dispečerem silniční dopravy Dopravního podniku Ostrava. Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje předala náměstkyně hejtmana Jaroslava Uvírová desátníkovi Martinu Skupieňovi.

(ab) Zdroj: Město Ostrava