OTEVÍRÁ SE OJEDINĚLÁ ŠKOLIČKA S FARMOU

Naprosto ojedinělá školička pro 24 dětí od 2 let do zahájení povinné školní docházky se brzy otevře v nově postaveném ekologickém domě v Ostravě-Svinově. Její součástí je malá farma. Děti z města na vlastní kůži zažijí starosti o zvířata, vypěstují si samy ovoce a zeleninu a přirozeně poznají skutečný svět.

Sluneční zahrada – Školička na farmě je výjimečná tím, že staví na prožitkovém učení. Nabízí dětem možnost rozvíjet se na základě skutečných prožitých zkušeností a ne jen pouhé hry na opravdový život. V pohádkové sluneční zahradě s krásně vybaveným dětským hřištěm a na malém statku mezi domácími zvířaty, mezi nimiž nebudou chybět slepičky, kačenky, ovečky, kozičky, králíci, morčata, křečci, kočička či vodní želvy.

Školička na farmě již přijímá registrace. Zajistěte své dítě na školní rok 2018/2019 včas!

V zahrádce zase záhonky pro pěstování zeleniny, květin i bylinek a ovocné stromy. O zvířátka se budou děti starat i uvnitř školičky, kde najdou domov rybičky, křečci, pískomilové nebo v teráriu zcela nealergenní studenokrevní milí živočichové jako chameleon nebo agamy.

Výjimečný koncept

Nový koncept školičky staví na prožitkovém učení. Mozek si pamatuje emočně zabarvené situace a prožitky. Proto prožít, zažít „něco“ na vlastní kůži, to je ideální učení a nejlepší přirozená příprava a cesta do života. Děti se učí především přirozenou cestou na základě vlastních prožitků spojujících je s přírodou.

Naše motto: „Vraťte Vaše dítě zpátky do přírody mezi skutečná zvířata a rostliny! Raději kolena od bláta než mobil v ruce, raději reálný živý svět než monitor!“

Školička na farmě chce vrátit děti zpátky do přírody mezi skutečná zvířata a rostliny. Naučí je pěstovat zeleninu i chovat zvířata, čímž chce přirozeně rozvíjet jejich zdravý životní styl. Děti se tím učí i pocitu odpovědnosti – když zeleninu nebo kytku nezalijí, tak zvadne, stejně když nenakrmí zvířátko. Ať děti samy objeví, že i své pokrmy si mohou vypěstovat a vlastnoručně vypěstovaná zelenina podpoří chuť jíst zdravě.

Školička na farmě rovněž reaguje na zvýšenou poptávku rodičů, kteří se snaží skloubit svou profesi s kvalitní péčí o malé dítě. K tomu přispívá i rodinné, bezpečné, podnětné a stimulující prostředí, blízké tomu, jaké znají děti z domova, ze své rodiny. Ve zcela nově vystavěné školičce budou děti rozděleny podle věku do dvou tříd a budou se o ně starat nejméně čtyři profesionálně zdatné učitelky-vychovatelky.

Prosvětlené herní místnosti s velkými okny na jih doplňuje filtrovaná zdravá voda, ionizátor, čističky a zvlhčovače vzduchu. Kvalitně vybavené venkovní dětské hřiště plné skluzavek, houpaček, domečků i možnosti kreativity. Výhodou je i dobré dopravní spojení školičky nejen s Porubou, ale i s okolními částmi města, neboť se nachází poblíž sjezdu z kruhového objezdu dálnice a Rudné ve Svinově.

Kontakty: Tel: 724 014 649, Email: skolickanafarme@email.cz, www.skolickanafarme.cz Lenka Novotná