Vítězové vědomostní soutěže Zoo Ostrava: Ve II. kategorii vyhrálo družstvo počtvrté za sebou!

Ve kterém oceánu leží Madagaskar, jaká je největší šelma tohoto 4. největšího ostrova světa, žili na Madagaskaru hroši, co je to endemit, jako barvu srsti má samice lemura Sclaterova, jak se nazývá mezinárodní projekt na záchranu tohoto modrookého lemura, do něhož je zapojena i ostravská zoo? Na tyto a další otázky k tématu Madagaskar odpovídali v sobotu dopoledne žáci moravskoslezských škol v ostravské zoo, kde se uskutečnilo finále dalšího ročníku soutěže Velká cena zoo 2024.

Základního kola vědomostní soutěže pro žáky 6. až 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií se zúčastnilo přes 2000 žáků ze 106 škol z celého Moravskoslezského kraje. Z něj vzešli finalisté – 10 družstev mladší kategorie a 12 družstev starší kategorie. Své vědomosti poměřili v sobotu 6. dubna ve výukovém centru Zoo Ostrava. Vítězem I. kategorie se stalo družstvo z Matičního gymnázia Ostrava, vítězem II. kategorie pak družstvo z Gymnázia Studentská v Havířově-Podlesí, a to počtvrté za sebou. Moc gratulujeme!

Výsledky I. kategorie:

1. družstvo „Nestlé cereálie“ z Matičního gymnázia, Ostrava

2. družstvo „Endemitky“ ze ZŠ Mařádkova, Opava

3. družstvo „Sclaterovci“ ze ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem J. Kubisze, Hnojník

Výsledky II. kategorie:

1. družstvo „Vari na kari“ z Gymnázia Studentská, Havířov-Podlesí

2. družstvo „Tsingy de Matiční“ z Matičního gymnázia, Ostrava

3. družstvo „Englišovi lemuři“ ze ZŠ Englišova, Opava

Pracovníci výukového centra vyhodnotili mimo soutěž i nejoriginálnější název finálového družstva. Tentokrát ovšem byli soutěžící velmi tvůrčí, takže v každé kategorii byla oceněna dvě družstva. V I. kategorii zaujaly týmy s názvy „Sclaterovci“ a „Endemitky“, ve II. pak „Vari na kari“ a „Baobabky“.

Soutěž, kterou Zoo Ostrava organizuje ve spolupráci s Kruhem přátel zoo už více než 50 let, se dlouhodobě těší velkému zájmu žáků i učitelů. Její realizaci podporují Moravskoslezský kraj a Ministerstvo životního prostředí ČR.

(ab)