Vánoční trhy v ostravské huti přinesly chráněným dílnám 90 tisíc korun

Už pojedenácté uspořádala Huť Liberty Ostrava ve svých prostorách vánoční trhy chráněných dílen. Své výrobky zde prodávalo 11 neziskových organizací z Ostravy a okolí, a zaměstnanci ostravské huti si tak mohli koupit například vánoční ozdoby a přání, keramiku, porcelán i ručně malované sklo a koupí přispět na pomoc potřebným. Neziskové organizace si prodejem výrobků v huti vydělaly 90 140 korun.

„Chráněné dílny podporujeme dlouhodobě. Většinu organizací, které se našich trhů účastní, už proto naši zaměstnanci znají a těší se na jejich výrobky,“ řekla Monika Pěnčíková, vedoucí sociálních služeb v Liberty Ostrava.

Letos mohli zaměstnanci huti nakupovat u stánků 11 neziskových organizací, mezi kterými nechyběly například Charita sv. Alexandra, PRAPOS, NADĚJE pro všechny nebo Slezská diakonie. Peníze, které organizace prodejem získají, investují do dalšího rozvoje své činnosti.

(ab) Zdroj: Liberty Ostrava