Ostrava přivítá Nový rok tradičními ohňostroji

Slezská vítá Nový rok

Tradiční akce nazvaná Slezská vítá Nový rok se opět o silvestrovské noci uskuteční před slezskoostravskou radnicí. Půlnoc ozdobí slavnostní ohňostroj, starosta obvodu Richard Vereš pronese slavnostní přípitek.

Vše začne v úterý 31. prosince ve 23 hodin. Slavnostní atmosféru umocní i reprodukovaná hudba. Každoročně takto přichází přivítat Nový rok před slezskoostravskou radnici stovky slavících. „Silvestr na Slezské má vždy výjimečnou atmosféru,“ zve občany starosta obvodu Richard Vereš.

Novoroční ohňostroj v Hrabůvce

Ohňostroj, který se na Nový rok uskuteční na kruhovém objezdu na křižovatce ulic Horní a Dr. Martínka v Ostravě-Hrabůvce má být velkolepější než jindy.

V úterý 1. ledna 2013 od 18 hodin se už posedmé uskuteční tradiční novoroční ohňostroj. Dvacetiminutová hudební a světelná show se uskuteční od 18 hodin.

„Po dobu ohňostroje bude hrát hudba více žánrů pro širokou veřejnost. Zhasne také osvětlení ulic. O efekty se postarají tři základní a šest pomocných odpališť a čtyři hořáky plamenometů, ohňostroj tak má být velkolepější než dříve,“ uvedla radnice. Ohňostroj přijde téměř na 500 000 korun.

DPO posílí dopravu

Ve středu 1. ledna 2020, před zahájením a po skončení Novoročního ohňostroje v Ostravě-Hrabůvce, konaném u kruhového objezdu u zastávky Josefa Kotase, posílí Dopravní podnik Ostrava tramvajovou a autobusovou dopravu vloženými spoji (VS). Navíc budou kapacitně posíleny vybrané spoje tramvajových linek č. 3, 12 a 15.

(nm)