V loňském roce dávali rodiče nejčastěji jména Ema a Jakub

V městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se v loňském roce narodilo 1616 dětí, z toho 839 chlapců a 777 děvčat. V roce 2018 bylo nejčastěji dávané jméno pro chlapce Jakub (46).

Preferována byla také jména Jan (36x), Adam (33x), Matěj (33x), Dominik (26). Mezi další oblíbená jména chlapců patřil Lukáš, Tobiáš nebo Tobias, Matyáš, Vojtěch, David, Tomáš, Štěpán apod. Ze starších českých jmen máme v matrikách 13 Antonínů, 9 Václavů, 8 Josefů a 4 Františky.

Z holčičích jmen byla nejčastější Ema nebo Emma (44x), Eliška (28x), Viktorie (26x), Tereza nebo Terezie (23). Další často dávaná jména byla například Karolína, Natálie, Adéla, Barbora nebo Nela. Ze starších klasických jmen pak Anna nebo Marie.

K méně obvyklým ženským jménům patří například Carmen, Zoe, Stela, Leticie, ale máme třeba i Angelu Beverly, Lexii, Channel anebo Robin. Z neobvyklých mužských jmen jsme do matriky zapsali třeba Sajmona, Oskara, Jacka Daniela, Floriána, Bruna nebo Kazimíra.

(nm) Zdroj: Město Ostrava