POŽÁR NOVOSTAVBY REKREAČNÍ CHATY SE ŠKODOU TÉMĚŘ ZA MILION

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na čtvrtek 3.1.2019 v obci Tvrdkov, místní části Ruda (okres Bruntál) u požáru novostavby dřevěné rekreační chaty se sedlovou střechou. Nikdo nebyl zraněn. Předběžná škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun, příčina vzniku požáru objektu těsně před kolaudací je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu krátce před 22. hodinou. Do Rudy ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov a Bruntál, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Rýmařov, Břidličná a Horní Město.

Při příjezdu hasičů hořela velká část dvoupodlažní dřevěné chaty o celkovém půdorysu 15 x 10 metrů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za půl hodiny, současně ochraňovali před rozšířením požáru okolní stavby. Další hodinu a půl jim zabralo dohašování s rozebíráním konstrukcí.