Tři případy aktivace Senior linky

Foto: Městská policie Ostrava

V uplynulých dnech hned ve třech případech vyjížděli strážníci k aktivaci tlačítka Senior linky z důvodu pádů seniorek a zdravotních komplikací.

K prvnímu případu došlo uplynulý pátek 26. srpna krátce před jednou hodinou odpolední v Ostravě-Svinově, kdy tlačítko zdravotních komplikací aktivovala 90letá seniorka. Strážníci po příjezdu na místo navázali komunikaci se seniorkou přes vstupní dveře bytu. Seniorka strážníkům sdělila, že upadla v předsíni na zem, nemůže se postavit a má silnou bolest v kyčli.

Ke druhé aktivaci došlo v sobotu 27. srpna před osmou hodinou ranní v Moravské Ostravě. 79letá seniorka strážníkům zpřístupnila byt a sdělila jim, že má bolesti břicha, závratě a zvrací.

V obou případech strážníci přivolali lékaře, který rozhodl o převozu seniorek do nemocnice k dalšímu ošetření.

Třetí případ aktivace tlačítka Senior linky byl v pondělí 29. srpna po deváté hodině ranní v Ostravě-Hrabůvce. 92letá seniorka upadla ve svém bytě z invalidního vozíku a nemohla bez pomoci vstát. Ke vstupu do bytu strážníci využili pomoc sousedky, která měla od bytu seniorky náhradní klíče.

Hlídka usadila seniorku zpět na invalidní vozík a přesvědčila se, že nemá žádné viditelné zranění. Tento případ se naštěstí obešel bez lékařského ošetření.

Senior linka funguje v Ostravě již třináctým rokem a pomáhá osaměle žijícím seniorům starším 65 let a osobám s vážným zdravotním hendikepem.

Bližší informace k možnostem účasti na projektu jsou uvedeny na webových stránkách Městské policie Ostrava www.mpostrava.cz nebo je lze získat v pracovních dnech na telefonním čísle 720 735 125.

(nm)