Snížení k bodům nevedlo: Plzeň – Baník 3:1

Baník se z Plzně vrací znovu bez bodu. Poté, kdy se Viktoria dostala do vedení 2:0, dokázali Slezané z penalty snížit, vyrovnání už ale nepřišlo, domácí po pauze naopak přidali třetí gól a zvítězili 3:1.

Na první větší možnost se čekalo do 7. minuty, vypracoval si ji Baník. Abdullahi Tanko dostal míč do volného prostoru, zbavil se dvou bránících hráčů, prošel do vápna a vystřelil. Clonící hráč Viktorie ještě stačil střelu tečovat a trochu ji zpomalit a gólman Staněk si pro balon doplachtil.

Baník Plzeň do šance dlouho nepustil, nicméně v 19. minutě se Plzni podařila rychlá akce po levé straně, Rafiu Durosinmi míč potáhl k šestnáctce, předložil Pavlu Buchovi, a ten z hranice pokutového území zamířil přesně k levé tyči.

Hned vzápětí se do šestnáctky Plzně vřítil po levé straně Matěj Šín, chtěl balon poslat před branku Abdullahi Tankovi, Lukáš Kalvach ale nebezpečný pas na poslední chvíli zablokoval.

Dva fantastické zákroky pak předvedl Jiří Letáček. Domácí získali u vlastní šestnáctky balon a nastartovali rychlý brejk. V jeho finální části prostrčil Pavel Šulc balon do šestnáctky Eriku Jirkovi, ten byl sám před gólmanem Baníku. Chtěl ho zblízka obstřelit, Jiří Letáček ale rychlou roznožkou prostor uzavřel a ránu zablokoval. Míč se odrazil mimo šestnáctku. Jirka si pro něj na levou stranu zaběhl a okamžitě nacentroval. Na malém vápně našel Durosinmiho, ten hlavičkoval zblízka a zdálo se, že nechytatelně, Jiří Letáček se ale na čáře bleskurychle natáhl a míč dokázal vyškrábnout.

Krátce před poločasem upadl Durosinmi po souboji s Davidem Lischkou, sudí Starý nechal pokračovat ve hře, nicméně videorozhodčí Petřík intervenoval a Starý svůj verdikt změnil. Tomáš Chorý penaltu se štěstím proměnil, Jiří Letáček míč přitlumil a málem chytil…

V nastaveném čase se Baník dostal rychlou kombinací do šestnáctky Plzně, Jirka podrazil Filipa Kubalu, a Starý bez váhání odpískal penaltu. Míč si postavil Matěj Šín, a také on měl štěstí. Také Staněk si totiž stačil na míč, který letěl k jeho pravé tyči, sáhnout…

Hned po přestávce rozběhl Gigli Ndefe po pravé straně Filipa Kubalu, ten předložil do šestnáctky Abdullahi Tankovi a útočník Baníku vystřelil bez přípravy k tyči. Netrefil míč ideálně, a proto byla rána pomalejší, než zamýšlel, a to dalo šanci Staňkovi balon u tyče dostihnout a vyrazit na roh.

Tutovku pak spálil Durosinmi. Jan Kliment mu míč posunul do ideální pozice, Durosinmi byl deset metrů před brankou Baníku úplně sám. Přestřelil.

75. minuta přinesla brejkovou situaci Baníku, Filip Kubala ji vyšperkoval přihrávkou Danielu Tetourovi, ten to zpoza šestnáctky zkusil z první, a také mířil nad.

Definitivu všemu dala 78. minuta. Jan Kliment poslal přízemní centr, Jirka jej  v šestnáctce minul, balon proletěl až k volnému Ibrahimu Traorému, a ten propálil Jiřího Letáčka.

——————————————————————————————————

Statistiky: Poločas: 2:1. Branky: 9. Bucha, 45. Chorý (pen.), 78. Traoré – 45. Šín (pen.).Rozhodčí: Starý – Nádvorník, Váňa. ŽK:Dweh, Sýkora, Durosinmi. Diváci:10088

Sestavy: FC Viktoria Plzeň Staněk – Paluska, Hranáč, Dweh (52. Hejda) – Jirka, Šulc, Kalvach, Bucha (64. Traoré), Cadu (52. Sýkora, 82. Holík) – Chorý (64. Kliment), Durosinmi. FC Baník Ostrava Letáček – Ndefe (65. Pojezný), Blažek, Lischka, Kpozo – Boula (79. Rigo), Šín (65. Tetour) – Buchta, Kubala, Ewerton – Tanko (79. Almási).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava