SKVĚLÝ POHÁROVÝ VEČER: PLZEŇ – BANÍK 2:3!

Baník postoupil do čtvrtfinále MOL Cupu! Porazil Viktorii Plzeň na její půdě v dramatické bitvě 3:2 v prodloužení a vyřadil ji! Dva góly Baníku vstřelil Jiří Fleišman, jednou se trefil Jakub Šašinka!

Zápas se pro Baník nevyvíjel nejlépe. Ve 34. minutě poslal plzeňský Procházka dlouhý křižný pas přes půl hřiště rozběhnutému Ekpaiovi, ten balon na pravé straně zpracoval, okamžitě poslal před branku, kam si naběhl Chorý a zblízka překonal Viktora Budinského – 1:0

Jednalo se de facto o první velkou šanci zápasu. Do té chvíle Baník domácí tým k ničemu zásadnímu nepustil. Snad s výjimkou situace, kdy Ekpai poslal šikovnou přihrávku Kopicovi, jenž se ale nakonec ocitl mimo střelecký úhel.

Ani Baník si v prvním poločase velkou šanci nevytvořil. Nejnebezpečnější byla střela Jiřího Fleišmana z velké dálky, která nakonec minula Kozáčikovu branku.

Ve druhém poločase nastala změna. Baník toužil po vyrovnání a brzy se díky výborné přihrávce Martina Šindeláře dostal do dobré pozice Jakub Šašinka. Vypálil k přední tyči. Gólman Kozáčik stačil bleskurychle zareagovat a ránu vyrazil.

O čtvrt hodjny později to ze své oblíbené „parkety“ zkoušel z přímého kopu Jiří Fleišman. Pálil těsně nad břevno.

V 73. minutě přišlo vyrovnání. Milan Jirásek poslal míč rozběhnutému Denisi Granečnému. Ten bez váhání přihrál křížný pas na pravou stranu šestnáctky, kam naběhl Jakub Šašinka a tentokrát svou šanci s jistotou proměnil – 1:1.

Baník dál pokračoval v aktivní hře. A v 79. minutě za to sklidil ovoce. Denis Granečný výborně posunul Danielu Holzerovi, ten dal v šestnáctce míč Jakubu Šašinkovi. Útočník Baníku se chtěl uvolnit, domácí Petržela ho ale fauloval a byla z toho penalta. Bezpečně ji proměnil Jiří Fleišman.

Do konce zápasu scházelo přes deset minut, Plzeň se tlačila za vyrovnáním, Baník se snažil odolat. Velmi blízko srovnání byl v 86. minutě Ekpai, nejlepší plzeňský hráč v utkání. Výtečně si s ním ale poradil Viktor Budinský. Nejdřív Ekpaie donutil místo zakončení zaseknout. A proti následné střele skvěle nastavil tělo a situaci zachránil. Baník mohl rozhodnout. Dvakrát se dostal do velice výhodného přečíslení, ani jednu ze situací ke kýžené třetí brance nedotáhl.

Sudí Zelinka avizoval tři nastavené minuty. Když už končila čtvrtá, fauloval Václav Procházka v šestnáctce Pernicu a rozhodčí odpískal penaltu. Obránce Baníku byl navíc vyloučen. Plzeňský Roman Procházka penaltu proměnil.

Do prodloužení šel tedy Baník oslaben. Ve 100. minutě byl blízko gólu Zeman. Jeho ránu dokázal Viktor Budinský vyrazit. O chvíli později šel Baník do brejku, Daniel Holzer vystřelil, plzeňská obrana srazila jeho ránu na roh. Z něj mohlo udeřit! Hlavičku Patrizia Stronatiho vyrazil na brankové čáře Kozáčik.

Drama pokračovalo. Další velká šance přišla ve 110. minutě. Měl ji Zeman, jeho ránu k tyči vytěsnil Petr Breda ve spolupráci s Viktorem Budinským.

Baník vyrazil do protiútoku. Míč si vzal Jiří Fleišman, ze třiceti metrů vypálil a zaskočil Kozáčika! 3:2 pro Baník! A tohle vedení už ostravští fotbalisté dokázali udržet!

OHLASY TRENÉRŮ:

BOHUMIL PÁNÍK: „První půlka špatná, ale ve druhém jsme to utkání chytili. Měli jsme za stavu 2:1 jednu z brejkových situací dohrát na 3:1, nemuselo to jít do prodloužení. Ale když to utkání máte vyhrát, tak to vyhrajete. Před mužstvem smekám.“

_______________________________________________________________________

MOL Cup, MOL Cup, 4. kolo, st 31.10. , stadion: Doosan Aréna, diváci: 3503, FC VIKTORIA PLZEŇ  FC BANÍK OSTRAVA 2:3 (1:0)

Branky: 34. Chorý, 90.+6. R. Procházka z penalty – 73. J. Šašinka (Granečný), 80. Fleišman z penalty, 111. Fleišman. Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Hock. ŽK:Bucha, Chorý, Ekpai, Zeman – 87. V. Procházka, Mešaninov. ČK: V. Procházka (OVA)

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník (72. Petržela), Pernica, Hájek, Havel – Ekpai, R. Procházka, Bucha (104. Čermák), Kopic (59. Zeman) – Chorý, Řezníček (77. Hořava).

FC Baník Ostrava: Budinský – Mešaninov, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Jánoš (108. Breda), Jirásek, Granečný (80. Stronati) – Diop (59. Holzer), O. Šašinka (46. J. Šašinka).

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava