SÍDLIŠTĚ VRŠOVCŮ CELÉ V NOVÉM

Poslední, pátá etapa regenerace sídliště byla dokončena. Opravy se týkaly cest i chodníků a vznikl také nový senior park. První opravy začaly již v roce 2014, každý rok proběhla jedna ucelená etapa. A letos opravy skončily. Sídliště je celé v novém.

„Součástí každé etapy byla nová parkovací státní, udělali jsme krytí na odpadkové koše, dělaly se chodníky, různá hřiště, doplnila se zeleň a provedly se keřové úpravy. Letošní etapa byla poslední a v rámci ní jsme opravili od ulice Václavské až po Vršovců komunikaci i chodníky, vznikla nová parkovací státní pro auta, doplnil se mobiliář a trasování chodníků se provedlo, tak aby vyhovovalo aktuálním potřebám obyvatel, uvedl starosta Patrik Hujdus.

Sídliště Vršovců je druhým nejlidnatějším sídlištěm Mariánských Hor a Hulvák, a pro jeho obyvatele byla každá probíhající etapa a sní souvisící stavební ruch zátěžovou zkouškou.

„Chceme tímto poděkovat lidem, kteří zde žijí, za trpělivost, s jakou k úpravám svého okolí přistoupili, a věřím, že v úhledném prostředí se jim už bude jen dobře bydlet a budou si zaslouženě užívat všechny rekreační a volnočasové prvky, které nyní prostor nabízí,“ doplnil Patrik Hujdus

Pátá etapa revitalizace sídliště Vršovců byla zahájena na konci června stála okolo desíti milionů korun, zhruba polovinu pokryla státní dotace.

(ab) Zdroj: Město Ostrava